Nasi Sponsorzy

Tabela Klasa A

KLASA OKRĘGOWA

M
DRUŻYNA
Mecze
Punkty
BR
1.IMIELIN153740-15
2.PODLESIANKA153534-14
3.KOSZTOWY153342-16
4.MIKOŁÓW153044-20
5.ISKRA152930-18
6.PIAST BN152832-21
7.MYSŁOWICE152629-16
8.ŁĄKA152430-20
9.CIELMICE152225-20
10.URANIA151825-32
11.SPARTA151737-30
12.SOKÓŁ151519-33
13.WIREK151319-32
14.SUSZEC151118-39
15.POGOŃ15416-48
16.GRUNWALD1507-73

polecane serwisy

Facebook

Redaktor

ZARZĄD LKS „SOKÓŁ” WOLA ZAPRASZA CZŁONKÓW, KIBICÓW I SYMPATYKÓW KLUBU

NA

Z  E  B  R  A  N  I  E

sprawozdawczo-wyborcze

w dniu 22 stycznia ( poniedziałek) o godz.18.oo

w sali Domu Kultury w Woli / Pszczyńska 110 /

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>

SOKÓŁ II WOLA

pilkanozna-zz-300x300W sierpniu tego roku do rozgrywek w tyskiej klasie „B” zgłoszono zespół rezerw SOKOŁA.Czy było to posunięcie słuszne ? Nie mnie oceniać, niemniej celem tej drużyny nie było zdobywanie punktów czy bramek, lecz ogrywanie zawodników nie mieszczących się w pierwszym składzie.I gdyby zespół zgodnie z terminarzem rozegrał wszystkie 14 spotkań ( przed sezonem wycofał się LKS Mizerów) na wyniki i miejsce spoglądalibyśmy zgoła inaczej.A tak, jeśli tylko mecze rezerw pokrywały się ze spotkaniami I-go zespołu, druga drużyna miała problemy ze skompletowaniem składu, zwłaszcza na mecze wyjazdowe.Trzy spotkania zespół oddał walkowerami.Dwa razy było to 0-3 wo (LKS Brzeźce i LKS Wisła Mała); w Lędzinach przegrali 0-6 wo, gdyż po przerwie drużyna została zdekompletowana.Oprócz „niechlubnych” wyników meczy przegranych walkowerami, trzeba jeszcze było płacić kary finansowe do Podokręgu Tychy.Czy jest sens prowadzenia drużyny rezerw na wiosnę 2018 roku ? To należy dobrze przeanalizować w czasie trwającej przerwy zimowej i decyzję dobrze przemyśleć, aby uniknąć podobnych problemów wiosną.Drużynę SOKOŁA II WOLA początkowo prowadził jako trener Rafał KULA, potem przejął ją Szymon STAWOWY.Rezerwy wygrały dwa mecze, obydwa w Woli ( 3-1 z Gardawicami i 4-3 z rezerwami Pniówka); zremisowali w Radostowicach z Josieńcem 0-0, pozostałe spotkania (11) zakończyły się porażkami.Po jesieni drużyna zajmuje XIV miejsce w tabeli; 7 punktów; bramki : 12-54.

W drugiej drużynie Sokoła jesienią wystąpiło aż 33 zawodników.Poniżej ich dorobek meczowy ( w nawiasie kolejno : liczba rozegranych spotkań/całych spotkań – czas gry w minutach – liczba zdobytych goli – liczba żółtych kartek)

OPOŁKA Marcin ( 10/4- 785 – 1 ); KAMIŃSKI Kamil ( 9/7-718- – ); DOKTOR Dawid ( 8/7-699 – 1); BALCERZAK Łukasz (10/6 – 674 – 2żk); KOWALCZYK Mirosław (9/5 – 579 – 1żk); KOWALCZYK Marcin ( 9/4 – 526 – -); GRABOLUS Klaudiusz ( 7/5 – 505 – - ); NIESYTO Filip ( 7/3 – 503 - 3żk); ZIELIŃSKI Kacper ( 6/5 – 495 – 1żk); ZYGUŁA Roman ( 9/3 – 472 – - ); ADAMUS Mariusz (6/4 – 453 – - ); ZIELIŃSKI Krzysztof ( 6/4 – 446 – - ); POCHOPIEŃ Michał ( 5/4 – 440 – 5 – ); KWAŚNIEWSKI Piotr ( 5/2 – 323 – 2 – ); KOŁEK Wojciech ( 4/3 – 315 – - );  MATYASIK Filip (5/2 –  293 – 1żk);  STAWOWY Aleksander ( 4/2 – 285 - 1żk);  ŚMIEJA Tomasz ( 4/2 – 243 – - );  GERMANEK Marek ( 4/1(1 mecz w bramce) – 195 - 1żk);  KĘDZIORA Kacper ( 3/- 187 – - );  SMOLARZ Bartosz ( 2/2 – 180 );  KACZMARCZYK Dawid (2/2 – 180);  PALA Gabriel ( 2/2 – 180 - 1żk);  PRZEWOŹNIK Kamil ( 2/2 – 180);  FARUGA Jakub ( 2/2 – 180 );  PORCZYŃSKI Tomasz ( 3/- 165 - 1 );  SAPKOWSKI Adrian ( 2/1 – 120);  JARNOT Mariusz (1/1 – 90);  WIĘCKOWSKI Bartłomiej ( 1/1 – 90 – 1);  ROZMUS Radosław ( 1/1 – 90);  SOSNA Adrian ( 1/1 – 90 )JAŻDŻEWSKI Jakub ( 1/- 58 );  KRAWCZYK Jakub ( 1/- 45)

STRZELCY 12 BRAMEK :

5 - POCHOPIEŃ MICHAŁ

2 – KWASNIEWSKI PIOTR

1 – WIĘCKOWSKI BARTŁOMIEJ

      OPOŁKA MARCIN

      DOKTOR DAWID

      PORCZYŃSKI TOMASZ

1 – samobójcza (Gardawice)

JUNIORZY B-1

   Do rozgrywek w sezonie 2017/2018 zgłosiliśmy drużynę Juniorów Młodszych B-1, którzy przydzieleni zostali do gr.I – IV ligi Podokręgu Tychy.W sześciozespołowej grupie ( Sokół, Nadwiślan Góra, Siódemka Tychy, Polonia Łaziska, Pniówek Pawłowice i LKS Rudołtowice) grano systemem każdy z każdym , mecz i rewanż.W sumie na 10 spotkań do rozegrania, nasi juniorzy na boisko faktycznie wybiegli 7-krotnie.Podobnie jak zespół rezerw dwukrotnie oddali mecz walkowerem 0-3 wo ( nie pojechali do Pawłowic i Rudołtowic); jedno spotkanie walkowerem wygrali ( nie przyjechały do Woli Łaziska).Wygrali cztery mecze : 3-2 z Nadwiślanem; 3-0 wo z Polonią Łaziska; 4-3 z LKS Rudołtowice i 2-1 w Łaziskach z Polonią; zremisowali w Górze z Nadwiślanem 1-1, a przegrali : 0-3 z Sódemką w Tychach; 0-3 wo z Pniówkiem Pawłowice; 0-2 z Sódemką w Woli ; 1-7 z Pniówkiem i 0-3 wo w Rudołtowicach.Jesienią w zespole Sokoła Wola wystąpiło 19 zawodników;grano 80 minut ( 2 x 40), a drużynę prowadził jako trener Michał POCHOPIEŃ.Drużyna Sokoła zajęła w tabeli III miejsce za Pniówkiem i Siódemką Tychy.4 zwycięstwa – 1 remis i pięć porażek to 13 punktów; bramki : 14-25 ( choć faktycznie strzelili 11 goli + 3-0 wo..6 bramek zdobył Jakub KRAWCZYK, choć zagrał zaledwie w dwóch meczach i … złamał nogę; dwie bramki zdobył Tomek URBAŃCZYK, a po jednej : Klaudiusz GRABOLUS, Sylwester KULKA i Tobiasz KUBECZKO.Poszczególni piłkarze grali :

Patryk ŻAKIETA ( 7/4 – 531 ) – Tobiasz KUBECZKO ( 7/5 – 501-1 gol) – Klaudiusz GRABOLUS (6/6 – 480 - 1 gol) – Tomek ŚMIEJA ( 6/5 – 440) – Łukasz ROZMUS ( 6/5 – 451) – Maciej DERKACZ (6/4 – 428) – Szymon PUKAS ( 5/5 – 400) – Tomasz URBAŃCZYK ( 5/5 – 400 – 2 gole) – Sylwester KULKA ( 6/3 – 375 – 1 gol) - Benjamin PAWLIKIEWICZ (5/3 – 350) – Kamil URBAŃCZYK ( 5/2 – 322) – Dawid SKOWRON (4/4 – 320) – Patryk KOŚCIELNIAK ( 7/1 – 285) – Adrian SAPKOWSKI (4/2 – 240) – Jakub KRAWCZYK (2/2 – 160 – 6 goli) – Arkadiusz WRÓBEL ( 5/- -152) - Mikołaj DŁUBISZ ( 2/1 – 120) – Przemysław PABIAN (3/- 73) – Bartosz SMOLARZ( 3/- 72)

TRAMPKARZE C-1

Trampkarze młodsi (C1) także występowali w IV lidze Podokręgu Tychy.Za swych rywali mieli : FORTUNĘ WYRY, LKS STUDZIONKA, LKS MIZERÓW, LEŚNIK KOBIÓR i Josieniec RADOSTOWICE, który przed rozpoczęciem rozgrywek wycofał się.Trenerem drużyny Trampkarzy był Jakub JUCHA – zawodnik pierwszej drużyny Sokoła.Podobnie jak zespół Juniorów ze swymi rywalami spotykali się dwukrotnie : mecz i rewanż.Na szczęście tutaj walkowerów nie było.Trampkarze rozegrali osiem spotkań, z czego trzy wygrali, a pięciokrotnie uznawali wyższość rywali.I tak : Z Fortuną WYRY przegrali 3-4 w Wyrach i 0-1 w Woli;  Ze Studzionką w Woli przegrali 1-3, a na wyjeździe 3-4;  z Mizerowem na wyjeździe 0-2, by w Woli pokonać LKS 6-2;  z Lesnikiem Kobiór dwa zwycięstwa : w Woli 8-2, a w Kobiórze 7-2.Zajęli w swej grupie IV miejsce.Punktów -9 ( 3 – 0 -5 ); bramki : 28-20.W rundzie jesiennej w drużynie J.Juchy wystąpiło 21 zawodników.Grali 2 x 35 minut, a ponieważ zmiany były powrotne nie wliczamy do statystyk czasu gry zawodników.Grali :

Kamil ADAMCZYK (7 meczów) – Oliwier GRYCZON (7) – Adam HARATYK (7) – Krzysztof JACKOWSKI (5) – Miłosz JANOSZ (7) – Kamil JURCZAK (6) – Jakub KEMPNY (7) – Kacper OGÓREK (8) – Bartosz PIWOWAR (7) – Nikodem TOMALA (8) – Błażej WOJTAS (7) – Dawid MIKA (6) – Kacper MNICH (2) – Oskar PIASECKI (4) – Wojciech STAWOWY (4) – Krystian SZYMECZEK (6) – Maciej JARANOWSKI (5) – Jakub JELEŃ (6) – Nikodem MADEJA (7) – Maksymilian ROZMUS (5) i Bartłomiej CHROBOK (6 meczy).

28 bramek strzelili :

9 -  Nikodem TOMALA

4 – Bartosz PIWOWAR i Nikodem MADEJA

2 – Miłosz JANOSZ – Kamil JURCZAK -  Jakub JELEŃ

1 – Oliwier GRYCZON – Krzysztof JACKOWSKI – Jakub KEMPNY – Błażej WOJTAS

1 gol samobójczy ( Suchoń-Wyry)

ŚZPN podał już rozkład „jazdy” rundy wiosennej wszystkich grup ZINA klasy okręgowej.W związku z MŚ w Rosji rozgrywki nieco przyspieszyły ( dwa dodatkowe terminy w tygodniu).I tak :

MARZEC 2018:17 (sobota, 15.3o) - 24 (sobota 15.3o) – 31 (sobota, 13.oo)

KWIECIEŃ 2018 : 07 (sobota-17.oo; Sokół o 15.oo na Wirku) – 14 (sobota -17.oo) – 21 (sobota -17.oo) i 28 (sobota -17.oo)

MAJ 2018: 01 ( wtorek-17.oo)05 (sobota-17.oo) – 12 (sobota-17.oo) – 19 (sobota-17.oo) – 26 (sobota-17.oo) i 30 maja: ( środa-18.oo)

CZERWIEC 2018 : 02 (sobota-17.oo) i 09 (sobota-17.oo)

 

 

GRAMY

W grupie I-szej katowickiej okręgówki rozegrano jesienią 2017 roku 120 spotkań ( 15 kolejek po 8 meczów).Strzelono łącznie 447 bramek, co daje przeciętną 3,73 bramki na jedno spotkanie.Gospodarze wygrali połowę wszystkich meczów (50%) czyli 60, 18 razy padł wynik remisowy (15%), a 42 razy (35%) zwyciężali goście.Jedno spotkanie zweryfikowano jako walkower 4-0 wo ( mecz Piasta Bieruń Nowy ze Spartą Katowice ( na boisku 4-1 dla bierunian).Pięć goli było bramkami samobójczymi; strzelali je : Michał GRAJCAREK (Iskra) dla Kosztów; Rafał SKRZYPEK (Imielin) dla Krupińskiego; Rafał PARDELA (Urania) dla Łąki; Kamil CISOŃ (Imielin) dla Piasta Bieruń Nowy i Adam SEILER (Pogoń Ruda Ślaska) dla Kosztów.

NAJLEPSI STRZELCY GRUPY I-szej :

14 bramekMateusz ZAMOJDA (Mikołów)

11 bramek : Przemysław NIEWIEDZIAŁ (Imielin) i Michał PRUSEK (Iskra)

10 bramek : Maciej WOLNY (Kosztowy)

9 bramek : Sylwester BRZEZIŃSKI (Piast Bieruń N); Krzysztof MICHALSKI (Sparta Katowice) i Dawid HENISZ (Urania Ruda Śląska);

8 bramek : Robert PRUS (Mikołów) i Grzegorz CHRZĄŚCIK (Ogrodnik Cielmice)

6 bramek : Rafał KLAJA (Łąka) i Tomasz ZAWADZKI (Iskra)

5 bramek : Marcin JASZCZUK (Mysłowice); Jakub RZEPA (Piast Bieruń); Paweł GAJEK (Krupiński); Adam ZAJĄC i Marcin ROSIŃSKI (Podlesianka); Dariusz KOT (Mikołów), Krzysztof PYC (Wawel Wirek), Mateusz IWAN  i Łukasz PAWŁOWSKI ( Kosztowy);

4 bramki : Jakub JAŻDŻEWSKI i Michał POCHOPIEŃ (SOKÓŁ Wola); Piotr JAROMIN i Łukasz MAŁKOWSKI (Kosztowy);  Albert BUJNY (Mikołów);  Mariusz LUX i Grzegorz KAŁUŻNY (Wawel Wirek);  Dariusz KUBACKI, Mateusz DRZYMAŁA, Krzysztof RENNER (Podlesianka);  Kamil CISOŃ, Nikodem NAGI, Mateusz PACWA, Sebastian RZEPA i Tomasz MATYSEK (Imielin);  Michał ZIĘCIK (Pogoń Nowy Bytom); Michał GRAJCAREK (Iskra);  Sebastian KAWULKA (Sparta K-ce);  Jarosław CECUGA i Szymon BOBLA (Piast Bieruń Nowy);  Rafał PAWŁOWICZ (Cielmice);  Marcin GOLASZ, Krzysztof GONDZIK, Adrian BOGDAŃSKI i Krzysztof KOWALSKI (MKS Mysłowice) 

3 bramki : Marcin BEREZA i Bartłomiej WIĘCKOWSKI (Sokół Wola);  Daniel NOWAK (Urania);  Adrian FORYŚ (Wawel);  Paweł POLAK i Dawid NOWAK (Mikołów);  Dominik PŁAWECKI, Szymon PRZYBYŁKA i Michał PUCHAŁA (Łąka);  Dariusz SZYMAŃSKI i Beniamin ILNICKI (Pogoń Nowy Bytom);  Daniel ZIELONKA (Krupiński);  Łukasz TODORSKI, Damian CZAPLIŃSKI, Bartosz NOWOTNIK i Kamil ADAMCZYK  (Sparta Katowice);  Adam ZAJĄC i Mariusz MASTERNAK (Cielmice)

 25 zawodników strzeliło po 2 bramki ( w tym Jakub FARUGA), a 54 zawodników ma na koncie jednego gola ( w tym : Gabriel PALA, Tomasz PORCZYŃSKI i Dawid KACZMARCZYK (Sokół) + wspomniane wyżej „samobóje”

KLASYFIKACJA „FAIR PLAY”

W rundzie jesiennej 2017 na boiskach klasy okręgowej grupy pierwszej sędziowie pokazali zawodnikom 479 żółtych kartek ( prawie 4/mecz) oraz 7 czerwonych kartek ( bezpośrednich).10 razy zawodnicy ( w tym Jakub Jucha) opuszczali boisko przedwcześnie po otrzymaniu drugiego napomnienia.Punktując -1 punkt za kartkę żółtą i -2 punkty za kartkę czerwoną (bezpośrednią) klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco :

1.GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA ( 16 żk + 1 czk) = -18 pkt

2. POGOŃ IMIELIN ( 20 żk) = -20 pkt

3. POGOŃ RUDA ŚLĄSKA I OGRODNIK CIELMICE ( 22żk) = - 22 pkt

5. ISKRA PSZCZYNA ( 24żk) = -24 pkt

6. SOKÓŁ WOLA ( 26żk) = -26 pkt

7. URANIA RUDA SLĄSKA ( 28żk) = -28 pkt

8. MKS MYSŁOWICE (33żk) i SPARTA KATOWICE (31żk+1czk) = -33 pkt

10. PODLESIANKA ( 34 żk) = -34 pkt

11. KRUPIŃSKI SUSZEC (33żk + 1czk) = -35 pkt

12. LKS ŁĄKA ( 36żk); AKS MIKOŁÓW (34żk + 1 czk); KOSZTOWY ( 34żk + 1czk) = – 36 pkt

15, WAWEL  WIREK ( 37żk + 1czk) = -39 pkt

16. PIAST BIERUŃ NOWY ( 49żk + 1czk) = - 51 pkt

Czerwonymi kartkami bezpośrednio karani byli : Patryk WIECZOREK (Mikołów); Łukasz MICHALSKI (Sparta K-ce); Mateusz MALEC (Grunwald); Paweł SMAJDOR (Krupiński); Adrian FORYŚ (Wawel); Sylwester BRZEZIŃSKI (Piast BN) i Jakub ADAMEK (Kosztowy)

 

25 listopada meczem zaległym z VII kolejki zakończyła się piłkarska jesień 2017 w klasie okręgowej, w której po awansie w czerwcu tego roku znalazł się nasz Sokół.Zespół po awansie został osłabiony odejściem dwóch kluczowych zawodników: Grzegorza KUŹNIKA – najlepszego snajpera w klasie „A” ( 25 goli) do LKS-u Jawiszowice i „króla środka pola”- Dawida NYCZA do Niwy Nowa Wieś.Te braki aż nadto widoczne były  w meczach jesiennych Sokoła w klasie okręgowej.Niemniej nasz zespół wygrał cztery spotkania ( w Woli -3, na wyjeździe-1), trzy mecze zremisował i poniósł osiem porażek.Mamy 15 punktów; zajmujemy 12 miejsce w tabeli, a stosunek bramek : 19-33.Za nami Wawel Wirek, Krupiński Suszec, Pogoń Ruda Śląska i Grunwald Ruda Śląska.Na wiosnę 2018 gramy jeden mecz więcej w Woli (8) niż na wyjeździe(7).Pięciu zawodników debiutowało w Sokole tej jesieni.I tak : w meczu z Podlesianką (1-1) w Woli po raz pierwszy na boisko wszedł Piotr WESECKI ( 90 minut), a w 55 minucie Dawida Hamerlę zmienił  Tomek PORCZYŃSKI, który od tego meczu wystąpił niemal we wszystkich meczach ( oprócz Mysłowic).W kolejce trzeciej w Mysłowicach swoje pierwsze 15 minut zaliczył Filip NIESYTO ( w 75 minucie zmienił D.Hamerlę.Od tego meczu już Dawida Hamerli nie zobaczyliśmy na boisku do końca jesieni.W 11 kolejce po raz pierwszy na boisko wbiegł Marcin OPOŁKA ( mecz z Kosztowami 1-1) zmieniając w 89 minucie B.Więckowskiego, a w następnym spotkaniu w Pszczynie debiutował Dawid DOKTOR ( w 80 minucie zmienił M.Pochopienia).Jesienią tego roku na boisku zobaczyliśmy 25 zawodników Sokoła, których udział w ostatecznym bilansie przedstawia poniższa tabela,

     BILANS JESIENI 2017

   

Nazwisko i imię

 

 

M

 

C

 

Czas

 

Br

 

żk

 1 BEREZA MARCIN

15

15

1350

3

-
 2 FARUGA JAKUB

14

13

1248

2

1

 3 SOSNA ADRIAN

14

12

1189

-

2

 4 JARNOT MARIUSZ

14

9

981

-

3

 5 BULA PIOTR

11

10

945

-

1

 6 WIĘCKOWSKI BARTŁOMIEJ

12

7

942

3

4

 7 PORCZYŃSKI TOMASZ

13

4

930

1

1

 8 KWAŚNIEWSKI PIOTR

10

9

897

-

2

 9 WESECKI PIOTR

12

5

822

-

1

 10 JUCHA JAKUB

10

7

815

-

5

 11 POCHOPIEŃ MICHAŁ

12

6

788

4

2

 12 KACZMARCZYK DAWID

13

3

686

1

2

 13 JAŻDŻEWSKI JAKUB

10

1

613

4

-

 14 PALA GABRIEL

12

3

423

1

1

 15 KĘDZIORA KACPER

8

1

323

-

-

 16 NIESYTO FILIP

12

-

312

-

-

 17 ROZMUS RADOSŁAW

3

3

270

-

-

 18 HAMERLA DAWID

3

-

197

-

-

 19 KOCZY BARTOSZ

3

2

183

-

-

 20 KOŁEK WOJCIECH

2

2

180

-

-

 21 STAWOWY ALEKSANDER

4

-

169

-

1

 22 OPOŁKA MARCIN

3

-

33

-

-

 23 PRZEWOŹNIK KAMIL

3

-

14

-

-

 24 DOKTOR DAWID

1

-

10

-

-

 25 ZIELIŃSKI KACPER

1

-

3

- -
 25        

19

26

M – rozegrane mecze           C – całe mecze (90 minut)

Czas gry ( w minutach na boisku) – Br – strzelone bramki

Żk – „zarobione” żółte kartki