Nasi Sponsorzy

Tabela Klasa A

KLASA OKRĘGOWA

M
DRUŻYNA
Mecze
Punkty
BR
1.IMIELIN153740-15
2.PODLESIANKA153534-14
3.KOSZTOWY153342-16
4.MIKOŁÓW153044-20
5.ISKRA152930-18
6.PIAST BN152832-21
7.MYSŁOWICE152629-16
8.ŁĄKA152430-20
9.CIELMICE152225-20
10.URANIA151825-32
11.SPARTA151737-30
12.SOKÓŁ151519-33
13.WIREK151319-32
14.SUSZEC151118-39
15.POGOŃ15416-48
16.GRUNWALD1507-73

polecane serwisy

Facebook

TERMINARZE

ŚZPN podał już rozkład „jazdy” rundy wiosennej wszystkich grup ZINA klasy okręgowej.W związku z MŚ w Rosji rozgrywki nieco przyspieszyły ( dwa dodatkowe terminy w tygodniu).I tak :

MARZEC 2018: – 17 (sobota, 15.3o) – 24 (sobota 15.3o) – 31 (sobota, 13.oo)

KWIECIEŃ 2018 : 07 (sobota-17.oo) – 14 (sobota -17.oo) – 21 (sobota -17.oo) i 28 (sobota -17.oo)

MAJ 2018: 01 ( wtorek-17.oo) – 05 (sobota-17.oo) – 12 (sobota-17.oo) – 19 (sobota-17.oo) – 26 (sobota-17.oo) i 30 maja: ( środa-18.oo)

CZERWIEC 2018 : 02 (sobota-17.oo) i 09 (sobota-17.oo)

 

 

GRAMY

W grupie I-szej katowickiej okręgówki rozegrano jesienią 2017 roku 120 spotkań ( 15 kolejek po 8 meczów).Strzelono łącznie 447 bramek, co daje przeciętną 3,73 bramki na jedno spotkanie.Gospodarze wygrali połowę wszystkich meczów (50%) czyli 60, 18 razy padł wynik remisowy (15%), a 42 razy (35%) zwyciężali goście.Jedno spotkanie zweryfikowano jako walkower 4-0 wo ( mecz Piasta Bieruń Nowy ze Spartą Katowice ( na boisku 4-1 dla bierunian).Pięć goli było bramkami samobójczymi; strzelali je : Michał GRAJCAREK (Iskra) dla Kosztów; Rafał SKRZYPEK (Imielin) dla Krupińskiego; Rafał PARDELA (Urania) dla Łąki; Kamil CISOŃ (Imielin) dla Piasta Bieruń Nowy i Adam SEILER (Pogoń Ruda Ślaska) dla Kosztów.

NAJLEPSI STRZELCY GRUPY I-szej :

14 bramekMateusz ZAMOJDA (Mikołów)

11 bramek : Przemysław NIEWIEDZIAŁ (Imielin) i Michał PRUSEK (Iskra)

10 bramek : Maciej WOLNY (Kosztowy)

9 bramek : Sylwester BRZEZIŃSKI (Piast Bieruń N); Krzysztof MICHALSKI (Sparta Katowice) i Dawid HENISZ (Urania Ruda Śląska);

8 bramek : Robert PRUS (Mikołów) i Grzegorz CHRZĄŚCIK (Ogrodnik Cielmice)

6 bramek : Rafał KLAJA (Łąka) i Tomasz ZAWADZKI (Iskra)

5 bramek : Marcin JASZCZUK (Mysłowice); Jakub RZEPA (Piast Bieruń); Paweł GAJEK (Krupiński); Adam ZAJĄC i Marcin ROSIŃSKI (Podlesianka); Dariusz KOT (Mikołów), Krzysztof PYC (Wawel Wirek), Mateusz IWAN  i Łukasz PAWŁOWSKI ( Kosztowy);

4 bramki : Jakub JAŻDŻEWSKI i Michał POCHOPIEŃ (SOKÓŁ Wola); Piotr JAROMIN i Łukasz MAŁKOWSKI (Kosztowy);  Albert BUJNY (Mikołów);  Mariusz LUX i Grzegorz KAŁUŻNY (Wawel Wirek);  Dariusz KUBACKI, Mateusz DRZYMAŁA, Krzysztof RENNER (Podlesianka);  Kamil CISOŃ, Nikodem NAGI, Mateusz PACWA, Sebastian RZEPA i Tomasz MATYSEK (Imielin);  Michał ZIĘCIK (Pogoń Nowy Bytom); Michał GRAJCAREK (Iskra);  Sebastian KAWULKA (Sparta K-ce);  Jarosław CECUGA i Szymon BOBLA (Piast Bieruń Nowy);  Rafał PAWŁOWICZ (Cielmice);  Marcin GOLASZ, Krzysztof GONDZIK, Adrian BOGDAŃSKI i Krzysztof KOWALSKI (MKS Mysłowice) 

3 bramki : Marcin BEREZA i Bartłomiej WIĘCKOWSKI (Sokół Wola);  Daniel NOWAK (Urania);  Adrian FORYŚ (Wawel);  Paweł POLAK i Dawid NOWAK (Mikołów);  Dominik PŁAWECKI, Szymon PRZYBYŁKA i Michał PUCHAŁA (Łąka);  Dariusz SZYMAŃSKI i Beniamin ILNICKI (Pogoń Nowy Bytom);  Daniel ZIELONKA (Krupiński);  Łukasz TODORSKI, Damian CZAPLIŃSKI, Bartosz NOWOTNIK i Kamil ADAMCZYK  (Sparta Katowice);  Adam ZAJĄC i Mariusz MASTERNAK (Cielmice)

 25 zawodników strzeliło po 2 bramki ( w tym Jakub FARUGA), a 54 zawodników ma na koncie jednego gola ( w tym : Gabriel PALA, Tomasz PORCZYŃSKI i Dawid KACZMARCZYK (Sokół) + wspomniane wyżej „samobóje”

KLASYFIKACJA „FAIR PLAY”

W rundzie jesiennej 2017 na boiskach klasy okręgowej grupy pierwszej sędziowie pokazali zawodnikom 479 żółtych kartek ( prawie 4/mecz) oraz 7 czerwonych kartek ( bezpośrednich).10 razy zawodnicy ( w tym Jakub Jucha) opuszczali boisko przedwcześnie po otrzymaniu drugiego napomnienia.Punktując -1 punkt za kartkę żółtą i -2 punkty za kartkę czerwoną (bezpośrednią) klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco :

1.GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA ( 16 żk + 1 czk) = -18 pkt

2. POGOŃ IMIELIN ( 20 żk) = -20 pkt

3. POGOŃ RUDA ŚLĄSKA I OGRODNIK CIELMICE ( 22żk) = - 22 pkt

5. ISKRA PSZCZYNA ( 24żk) = -24 pkt

6. SOKÓŁ WOLA ( 26żk) = -26 pkt

7. URANIA RUDA SLĄSKA ( 28żk) = -28 pkt

8. MKS MYSŁOWICE (33żk) i SPARTA KATOWICE (31żk+1czk) = -33 pkt

10. PODLESIANKA ( 34 żk) = -34 pkt

11. KRUPIŃSKI SUSZEC (33żk + 1czk) = -35 pkt

12. LKS ŁĄKA ( 36żk); AKS MIKOŁÓW (34żk + 1 czk); KOSZTOWY ( 34żk + 1czk) = – 36 pkt

15, WAWEL  WIREK ( 37żk + 1czk) = -39 pkt

16. PIAST BIERUŃ NOWY ( 49żk + 1czk) = - 51 pkt

Czerwonymi kartkami bezpośrednio karani byli : Patryk WIECZOREK (Mikołów); Łukasz MICHALSKI (Sparta K-ce); Mateusz MALEC (Grunwald); Paweł SMAJDOR (Krupiński); Adrian FORYŚ (Wawel); Sylwester BRZEZIŃSKI (Piast BN) i Jakub ADAMEK (Kosztowy)

 

25 listopada meczem zaległym z VII kolejki zakończyła się piłkarska jesień 2017 w klasie okręgowej, w której po awansie w czerwcu tego roku znalazł się nasz Sokół.Zespół po awansie został osłabiony odejściem dwóch kluczowych zawodników: Grzegorza KUŹNIKA – najlepszego snajpera w klasie „A” ( 25 goli) do LKS-u Jawiszowice i „króla środka pola”- Dawida NYCZA do Niwy Nowa Wieś.Te braki aż nadto widoczne były  w meczach jesiennych Sokoła w klasie okręgowej.Niemniej nasz zespół wygrał cztery spotkania ( w Woli -3, na wyjeździe-1), trzy mecze zremisował i poniósł osiem porażek.Mamy 15 punktów; zajmujemy 12 miejsce w tabeli, a stosunek bramek : 19-33.Za nami Wawel Wirek, Krupiński Suszec, Pogoń Ruda Śląska i Grunwald Ruda Śląska.Na wiosnę 2018 gramy jeden mecz więcej w Woli (8) niż na wyjeździe(7).Pięciu zawodników debiutowało w Sokole tej jesieni.I tak : w meczu z Podlesianką (1-1) w Woli po raz pierwszy na boisko wszedł Piotr WESECKI ( 90 minut), a w 55 minucie Dawida Hamerlę zmienił  Tomek PORCZYŃSKI, który od tego meczu wystąpił niemal we wszystkich meczach ( oprócz Mysłowic).W kolejce trzeciej w Mysłowicach swoje pierwsze 15 minut zaliczył Filip NIESYTO ( w 75 minucie zmienił D.Hamerlę.Od tego meczu już Dawida Hamerli nie zobaczyliśmy na boisku do końca jesieni.W 11 kolejce po raz pierwszy na boisko wbiegł Marcin OPOŁKA ( mecz z Kosztowami 1-1) zmieniając w 89 minucie B.Więckowskiego, a w następnym spotkaniu w Pszczynie debiutował Dawid DOKTOR ( w 80 minucie zmienił M.Pochopienia).Jesienią tego roku na boisku zobaczyliśmy 25 zawodników Sokoła, których udział w ostatecznym bilansie przedstawia poniższa tabela,

     BILANS JESIENI 2017

   

Nazwisko i imię

 

 

M

 

C

 

Czas

 

Br

 

żk

 1 BEREZA MARCIN

15

15

1350

3

-
 2 FARUGA JAKUB

14

13

1248

2

1

 3 SOSNA ADRIAN

14

12

1189

-

2

 4 JARNOT MARIUSZ

14

9

981

-

3

 5 BULA PIOTR

11

10

945

-

1

 6 WIĘCKOWSKI BARTŁOMIEJ

12

7

942

3

4

 7 PORCZYŃSKI TOMASZ

13

4

930

1

1

 8 KWAŚNIEWSKI PIOTR

10

9

897

-

2

 9 WESECKI PIOTR

12

5

822

-

1

 10 JUCHA JAKUB

10

7

815

-

5

 11 POCHOPIEŃ MICHAŁ

12

6

788

4

2

 12 KACZMARCZYK DAWID

13

3

686

1

2

 13 JAŻDŻEWSKI JAKUB

10

1

613

4

-

 14 PALA GABRIEL

12

3

423

1

1

 15 KĘDZIORA KACPER

8

1

323

-

-

 16 NIESYTO FILIP

12

-

312

-

-

 17 ROZMUS RADOSŁAW

3

3

270

-

-

 18 HAMERLA DAWID

3

-

197

-

-

 19 KOCZY BARTOSZ

3

2

183

-

-

 20 KOŁEK WOJCIECH

2

2

180

-

-

 21 STAWOWY ALEKSANDER

4

-

169

-

1

 22 OPOŁKA MARCIN

3

-

33

-

-

 23 PRZEWOŹNIK KAMIL

3

-

14

-

-

 24 DOKTOR DAWID

1

-

10

-

-

 25 ZIELIŃSKI KACPER

1

-

3

- -
 25        

19

26

M – rozegrane mecze           C – całe mecze (90 minut)

Czas gry ( w minutach na boisku) – Br – strzelone bramki

Żk – „zarobione” żółte kartki

sobota 25 listopada, godz.12.oo w Woli – Pszczyńska 7

SOKÓŁ WOLA – KRUPIŃSKI SUSZEC 2-1 (0-1)

berek

zdobywca zwycięskiego gola – Marcin BEREZA

0-1 Smajdor (7 minuta)

 1-1 Pochopień (62 min. - karny)

 2-1 Bereza (89 minuta)

SOKÓŁ : Rozmus – Bereza, Pala (46 Jucha), Wesecki (56 Niesyto), Jarnot, Faruga, Bula, Kaczmarczyk (26 Sosna), Pochopień, Porczyński, Więckowski; trener : Marci BEREZA

KRUPIŃSKI : Parchański – Drewa, Mikołajec, Wieczorek, Skaźnik, Neuman, Mazurek, Sałek, Smajdor (46 T.Biber), Zielonka, Grabiec; trener : Jarosław WARZECHA

Bramki:

W najbliższą sobotę po raz ostatni tej jesieni zapraszamy kibiców na stadion w Woli.W ramach zaległej, VII kolejki ( z 23.09.2017) podejmiemy zespół spadkowicza z IV ligi drużynę Krupińskiego Suszec.Suszczanie przez cztery sezony ( od 2013 roku) występowali na szczeblu IV ligi śląskiej, grupa II zajmując odpowiednio : 6, 10, 9 i 18 miejsca w kolejnych sezonach.Wraz z likwidacją kopalni Krupiński pogorszyła się także sytuacja drużyny, ale wydaje się wszystko pomału zaczyna wracać do normy.Po początkowych porażkach zespół z Suszca powoli wraca na właściwe tory.Pozyskanie b.III-ligowego piłkarza z Pniówka – Marcina Mazurka i powrót po kontuzji doświadczonego Dawida Mikołajca sprawiły, że nasi goście grają już o wiele lepiej, czego dowodem było zwycięstwo 3-0 z faworyzowanym AKS Mikołów”Teraz przed nami arcyważny mecz w Woli. Jedziemy tam po trzy punkty, żeby być w grupie zespołów, które uciekają przed strefą spadkową. Będzie z nami już Marcin Mazurek, a Wojciech Sałek, który grał dzisiaj z urazem, powinien być w pełnej dyspozycji.” – zadeklarował po meczu z pszczyńską Iskrą trener Krupińskiego Jarosław Warzecha.Co na to nasi piłkarze ? Po niektórych widać już przemęczenie długim sezonem, ale należałoby jeszcze wykrzesać z siebie resztki sił, aby marzenia trenera gości zniwelować.Dzieli nas w tabeli zaledwie jeden punkt i należałoby zrobić wszystko, aby ta przewaga była nieco większa.Po ostatnich meczach SOKOŁA wydaje się to nierealne, ale gramy do końca.

Mecz poprowadzą arbitrzy : Andrzej MAJCHER (Zabrze) – Grzegorz MAJCHER (Katowice) i Dominik LORKE (Tarnowskie Góry)

ZAPRASZAMY KIBICÓW NA STADION SOKOŁA !!!

 

LKS ŁĄKA – SOKÓŁ WOLA 3-1 (2-0)

1-0 Puchała ( 25 minuta)

2-0 Puchała (43 minuta)

3-0 Kowalczyk (49 minuta)

3-1 Kaczmarczyk (76 minuta)

żółte kartki : Pławecki, Klaja – Pala

sędziował : Andrzej Gorzawski ( Rybnik)

SOKÓŁ : R.Rozmus – Bereza, Jarnot, Sosna (46 Niesyto), Pala, Wesecki, Bula, Faruga, Kaczmarczyk, Jażdżewski (69 Opołka), Więckowski (64 Porczyński);

Bramki:

Mimo braku Kwaśniewskiego, Juchy i Pochopienia nasz zespół rozpoczął mecz dobrze i pierwsze 25 minut należały do nas.Niestety ta 25 minuta zakończyła się golem dla gospodarzy.Szkolny błąd najpierw Sosny, potem bramkarza zakończył się golem dla Łąki; Puchała strzela do pustej bramki.Na minutę przed przerwą gospodarze podwyższają na 2-0.Cztery minuty po wznowieniu gry silne uderzenie Kowalczyka ląduje w okienku naszej bramki i… gospodarze mają już mecz ustawiony.W 76 minucie przed łącką bramką Dawid Kaczmarczyk po podaniu z lewej strony zachował zimną krew i nie dał Szwedzie szans.3-1 i Sokół zaczyna grać, lecz brak  siły rażenia z przodu nie zmienia już wyniku.Pozostały jeszcze dwa spotkania ( obydwa w Woli) i musimy je wygrać; sąsiedzi  też nie próżnują i oprócz dwóch rudzkich drużyn, w dole tabeli robi się coraz ciaśniej.