15.POGOŃ15416-48
16.GRUNWALD1507-73
polecane serwisy
Facebook

25 listopada meczem zaległym z VII kolejki zakończyła się piłkarska jesień 2017 w klasie okręgowej, w której po awansie w czerwcu tego roku znalazł się nasz Sokół.Zespół po awansie został osłabiony odejściem dwóch kluczowych zawodników: Grzegorza KUŹNIKA – najlepszego snajpera w klasie „A” ( 25 goli) do LKS-u Jawiszowice i „króla środka pola”- Dawida NYCZA do Niwy Nowa Wieś.Te braki aż nadto widoczne były  w meczach jesiennych Sokoła w klasie okręgowej.Niemniej nasz zespół wygrał cztery spotkania ( w Woli -3, na wyjeździe-1), trzy mecze zremisował i poniósł osiem porażek.Mamy 15 punktów; zajmujemy 12 miejsce w tabeli, a stosunek bramek : 19-33.Za nami Wawel Wirek, Krupiński Suszec, Pogoń Ruda Śląska i Grunwald Ruda Śląska.Na wiosnę 2018 gramy jeden mecz więcej w Woli (8) niż na wyjeździe(7).Pięciu zawodników debiutowało w Sokole tej jesieni.I tak : w meczu z Podlesianką (1-1) w Woli po raz pierwszy na boisko wszedł Piotr WESECKI ( 90 minut), a w 55 minucie Dawida Hamerlę zmienił  Tomek PORCZYŃSKI, który od tego meczu wystąpił niemal we wszystkich meczach ( oprócz Mysłowic).W kolejce trzeciej w Mysłowicach swoje pierwsze 15 minut zaliczył Filip NIESYTO ( w 75 minucie zmienił D.Hamerlę.Od tego meczu już Dawida Hamerli nie zobaczyliśmy na boisku do końca jesieni.W 11 kolejce po raz pierwszy na boisko wbiegł Marcin OPOŁKA ( mecz z Kosztowami 1-1) zmieniając w 89 minucie B.Więckowskiego, a w następnym spotkaniu w Pszczynie debiutował Dawid DOKTOR ( w 80 minucie zmienił M.Pochopienia).Jesienią tego roku na boisku zobaczyliśmy 25 zawodników Sokoła, których udział w ostatecznym bilansie przedstawia poniższa tabela,