15.POGOŃ15416-48
16.GRUNWALD1507-73
polecane serwisy
Facebook

Dwa gole grającego trenera Marcina Berezy zapewniły drużynie Sokoła trzy punkty w spotkaniu z Ogrodnikiem Cielmice. Po zdobyciu 10 punktów w czterech meczach wzrosły nadzieje wolan na utrzymanie w klasie okręgowej.

Od zwycięstwa 2:0 w derbach z LKS-em Łąka niepokonany pozostaje Sokół Wola. Podopieczni Marcina Berezy w kolejnych dwóch spotkaniach pokonali 2:0 wyżej notowane Wyzwolenie Chorzów, a po remisie 1:1 ze Spartą Katowice zmierzyli się z sąsiadującym w tabeli Ogrodnikiem Cielmice.

Spotkanie w Tychach rozpoczęło się po myśli wolan, którzy objęli prowadzenie po 10 minutach gry. – Pierwszego gola zdobyłem po dośrodkowaniu Dawida Nycza z rzutu rożnego, minąłem bramkarza i strzeliłem do pustej bramki – mówi grający trener Sokoła.

Na gola autorstwa Berezy Ogrodnik odpowiedział półwolejem Żołneczki w samo okienko bramki Kwaśniewskiego, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do wolan. – W 60. minucie Sławek Odrobiński dograł z rzutu wolnego, przedłużyłem głową lot piłki, a ta wpadła przy dalszym słupku. Przy naszym prowadzeniu 2:1 zespół z Cielmic odkrył się, a my śmiało mogliśmy podwyższyć wynik. Powinniśmy dobić przeciwnika, ale bardzo dobrych okazji nie wykorzystali Bartek Więckowski i Dawid Kaczmarczyk – relacjonuje szkoleniowiec.

Choć Sokół po 23 kolejkach wciąż zajmuje 14. miejsce w tabeli, sytuacja uległa znaczącej poprawie, a strata do zajmującego 10. lokatę Sparty Katowice stopniała” do sześciu punktów. – Nasza pozycja wygląda coraz lepiej, szkoda tylko że bezpośredni rywale, jak choćby Piast Bieruń Nowy nie przegrywają – mówi Marcin Bereza, którego Sokół w środę 11 maja zmierzy się z ostatnim w tabeli Górnikiem MK Katowice, a 15 maja podejmie Unię Kosztowy.

żródło: sps24