15.POGOŃ251534-81
16.GRUNWALD25113-121
polecane serwisy
Facebook

Próbujący wydostać się z dolnych rejonów tabeli Sokół Wola pokonał w derbach drużynę LKS–u Łąka. Dla zajmujących pozycję wicelidera “Zielonych” była to już druga z rzędu porażka z niżej notowaną drużyną.

Po pierwszej połowie wolanie prowadzili 1:0 po golu 17–letniego Jakuba Jażdżewskiego. Prawdę mówiąc wynik ten był jednak najniższym z możliwych. – Powinniśmy zakończyć ten mecz. Mieliśmy mnóstwo sytuacji niewykorzystanych, łącznie z rzutem karnym Kuby Farugi w poprzeczkę, ale kto wie czy to nie dobrze dla nas, że nie strzeliliśmy szybciej drugiego gola. Wszystkim przypominał się mecz z Piastem Bieruń, gdzie prowadziliśmy 2:0, a przegraliśmy 3:2. Przy 1:0 trzeba być maksymalnie skupionym – mówi grający trener Sokoła, Marcin Bereza.

Jego podopieczni przypieczętowali derbową wygraną z wiceliderem dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Bartłomiej Więckowski dostał piłkę prostopadłą i w sytuacji sam na sam pokonał Mariusza Króla. – Byliśmy dużo lepsi. Myślę, że zarówno kibice Sokoła Wola i LKS–u Łąka przyznają, że wygraliśmy zasłużenie. Nie stworzyli sytuacji, którą można nazwać stuprocentową. Był to pierwszy mecz Sokoła łącznie ze sparingami na zero z tyłu, odkąd jestem trenerem. Warto było czekać. Tym bardziej, że nam potrzebny jest każdy punkt. Nie dość, że to derby to jeszcze wicelider. Wygrana cieszy podwójnie – mówi Bereza.

Sokół Wola – LKS Łąka 2:0 (1:0)
1:0 – Jażdżewski, 2:0 – Więckowski

Sokół: Kwaśniewski – Zimnol (75. Kędziora), Bereza, Odrobiński, Hamerla (15. Jarnot), Jażdżewski, Nycz, Jucha, Faruga, Kaczmarczyk, Więckowski. Trener: Marcin Bereza