Nasi Sponsorzy
Tabela Klasa A

KLASA OKRĘGOWA

M.
ZESPÓŁ
M
PKT
BR
1.SOKÓŁ WOLA
PODLESIANKA
IMIELIN
MIKOŁÓW
ISKRA
CIELMICE
SPARTA K-CE
ŁĄKA
PIAST BN
MYSŁOWICE
URANIA
LĘDZINY
STUDZIENICE
WYRY
MK KATOWICE
CHORZÓW
polecane serwisy
Facebook
Czy wyjazdy przeszkodzą Sokołowi?
Od meczu z rezerwami Iskry Pszczyna przygotowania do rundy wiosennej rozpoczął lider A–klasy, Sokół Wola.Wszystko wskazuje na to, że wiosną wolanie przystąpią do gry w niezmienionym składzie. Nikt nie zgłosił chęci opuszczenia klubu, a po kontuzji do meczowego składu wraca Jakub Faruga.

– Uważam, że mamy bardzo dobrą kadrę jak na poziom A–klasy – tłumaczy brak transferów grający trener Sokoła, Marcin Bereza.

Przed Sokołem jasny cel. Utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli i powrót do ligi okręgowej. Wiosną może być o tyle trudniej, że aż 9 meczów wolanie zagrają na wyjeździe, a tylko sześć w roli gospodarza. Marcinowi Berezie to jednak nie przeszkadza.

– Przeszkodami mogą być dla nas tylko dwie rzeczy – nasze głowy i złe boiska. Jesienią punkty gubiliśmy na małych, nieprzygotowanych do meczów murawach. Jeśli boisko jest dobre, to nie robi nam różnicy, czy gramy u siebie, czy na wyjeździe – mówi Marcin Bereza.

W pierwszym meczu sparingowym, 5 lutego, Sokół uległ rezerwom Iskry Pszczyna 1:3. Trener Marcin Bereza nie mógł być zadowolony z pierwszego meczu testowego w wykonaniu jego podopiecznych. O ile w pierwszej połowie lider A–klasy prezentował się przyzwoicie, to w drugiej części meczu ton grze nadawała młoda ekipa Iskry II.

Plan kolejnych meczów testowych Sokoła Wola wygląda następująco: 11 lutego, godz. 13.00 – LKS Łąka (boisko Piast w Pszczynie), 18 lutego – KS Chełmek (wyjazd), 25 lutego – Podbeskidzie II Bielsko–Biała (wyjazd), 3 marca, godz. 19.00 – Znicz Jankowice (boisko Piast w Pszczynie), 11 marca – Pasjonat Dankowice (boisko MORiS Czechowice–Dziedzice).

(źródło : sps24.pl)

(jack)