Nasi Sponsorzy
Tabela Klasa A

KLASA OKRĘGOWA

M
DRUŻYNA
Mecze
Punkty
BR
1.IMIELIN153740-15
2.PODLESIANKA153534-14
3.KOSZTOWY153342-16
4.MIKOŁÓW153044-20
5.ISKRA152930-18
6.PIAST BN152832-21
7.MYSŁOWICE152629-16
8.ŁĄKA152430-20
9.CIELMICE152225-20
10.URANIA151825-32
11.SPARTA151737-30
12.SOKÓŁ151519-33
13.WIREK151319-32
14.SUSZEC151118-39
15.POGOŃ15416-48
16.GRUNWALD1507-73
polecane serwisy
Facebook

 

 

GRAMY

W grupie I-szej katowickiej okręgówki rozegrano jesienią 2017 roku 120 spotkań ( 15 kolejek po 8 meczów).Strzelono łącznie 447 bramek, co daje przeciętną 3,73 bramki na jedno spotkanie.Gospodarze wygrali połowę wszystkich meczów (50%) czyli 60, 18 razy padł wynik remisowy (15%), a 42 razy (35%) zwyciężali goście.Jedno spotkanie zweryfikowano jako walkower 4-0 wo ( mecz Piasta Bieruń Nowy ze Spartą Katowice ( na boisku 4-1 dla bierunian).Pięć goli było bramkami samobójczymi; strzelali je : Michał GRAJCAREK (Iskra) dla Kosztów; Rafał SKRZYPEK (Imielin) dla Krupińskiego; Rafał PARDELA (Urania) dla Łąki; Kamil CISOŃ (Imielin) dla Piasta Bieruń Nowy i Adam SEILER (Pogoń Ruda Ślaska) dla Kosztów.

NAJLEPSI STRZELCY GRUPY I-szej :

14 bramekMateusz ZAMOJDA (Mikołów)

11 bramek : Przemysław NIEWIEDZIAŁ (Imielin) i Michał PRUSEK (Iskra)

10 bramek : Maciej WOLNY (Kosztowy)

9 bramek : Sylwester BRZEZIŃSKI (Piast Bieruń N); Krzysztof MICHALSKI (Sparta Katowice) i Dawid HENISZ (Urania Ruda Śląska);

8 bramek : Robert PRUS (Mikołów) i Grzegorz CHRZĄŚCIK (Ogrodnik Cielmice)

6 bramek : Rafał KLAJA (Łąka) i Tomasz ZAWADZKI (Iskra)

5 bramek : Marcin JASZCZUK (Mysłowice); Jakub RZEPA (Piast Bieruń); Paweł GAJEK (Krupiński); Adam ZAJĄC i Marcin ROSIŃSKI (Podlesianka); Dariusz KOT (Mikołów), Krzysztof PYC (Wawel Wirek), Mateusz IWAN  i Łukasz PAWŁOWSKI ( Kosztowy);

4 bramki : Jakub JAŻDŻEWSKI i Michał POCHOPIEŃ (SOKÓŁ Wola); Piotr JAROMIN i Łukasz MAŁKOWSKI (Kosztowy);  Albert BUJNY (Mikołów);  Mariusz LUX i Grzegorz KAŁUŻNY (Wawel Wirek);  Dariusz KUBACKI, Mateusz DRZYMAŁA, Krzysztof RENNER (Podlesianka);  Kamil CISOŃ, Nikodem NAGI, Mateusz PACWA, Sebastian RZEPA i Tomasz MATYSEK (Imielin);  Michał ZIĘCIK (Pogoń Nowy Bytom); Michał GRAJCAREK (Iskra);  Sebastian KAWULKA (Sparta K-ce);  Jarosław CECUGA i Szymon BOBLA (Piast Bieruń Nowy);  Rafał PAWŁOWICZ (Cielmice);  Marcin GOLASZ, Krzysztof GONDZIK, Adrian BOGDAŃSKI i Krzysztof KOWALSKI (MKS Mysłowice) 

3 bramki : Marcin BEREZA i Bartłomiej WIĘCKOWSKI (Sokół Wola);  Daniel NOWAK (Urania);  Adrian FORYŚ (Wawel);  Paweł POLAK i Dawid NOWAK (Mikołów);  Dominik PŁAWECKI, Szymon PRZYBYŁKA i Michał PUCHAŁA (Łąka);  Dariusz SZYMAŃSKI i Beniamin ILNICKI (Pogoń Nowy Bytom);  Daniel ZIELONKA (Krupiński);  Łukasz TODORSKI, Damian CZAPLIŃSKI, Bartosz NOWOTNIK i Kamil ADAMCZYK  (Sparta Katowice);  Adam ZAJĄC i Mariusz MASTERNAK (Cielmice)

 25 zawodników strzeliło po 2 bramki ( w tym Jakub FARUGA), a 54 zawodników ma na koncie jednego gola ( w tym : Gabriel PALA, Tomasz PORCZYŃSKI i Dawid KACZMARCZYK (Sokół) + wspomniane wyżej „samobóje”

KLASYFIKACJA „FAIR PLAY”

W rundzie jesiennej 2017 na boiskach klasy okręgowej grupy pierwszej sędziowie pokazali zawodnikom 479 żółtych kartek ( prawie 4/mecz) oraz 7 czerwonych kartek ( bezpośrednich).10 razy zawodnicy ( w tym Jakub Jucha) opuszczali boisko przedwcześnie po otrzymaniu drugiego napomnienia.Punktując -1 punkt za kartkę żółtą i -2 punkty za kartkę czerwoną (bezpośrednią) klasyfikacja zespołów przedstawia się następująco :

1.GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA ( 16 żk + 1 czk) = -18 pkt

2. POGOŃ IMIELIN ( 20 żk) = -20 pkt

3. POGOŃ RUDA ŚLĄSKA I OGRODNIK CIELMICE ( 22żk) = - 22 pkt

5. ISKRA PSZCZYNA ( 24żk) = -24 pkt

6. SOKÓŁ WOLA ( 26żk) = -26 pkt

7. URANIA RUDA SLĄSKA ( 28żk) = -28 pkt

8. MKS MYSŁOWICE (33żk) i SPARTA KATOWICE (31żk+1czk) = -33 pkt

10. PODLESIANKA ( 34 żk) = -34 pkt

11. KRUPIŃSKI SUSZEC (33żk + 1czk) = -35 pkt

12. LKS ŁĄKA ( 36żk); AKS MIKOŁÓW (34żk + 1 czk); KOSZTOWY ( 34żk + 1czk) = – 36 pkt

15, WAWEL  WIREK ( 37żk + 1czk) = -39 pkt

16. PIAST BIERUŃ NOWY ( 49żk + 1czk) = - 51 pkt

Czerwonymi kartkami bezpośrednio karani byli : Patryk WIECZOREK (Mikołów); Łukasz MICHALSKI (Sparta K-ce); Mateusz MALEC (Grunwald); Paweł SMAJDOR (Krupiński); Adrian FORYŚ (Wawel); Sylwester BRZEZIŃSKI (Piast BN) i Jakub ADAMEK (Kosztowy)