Nasi Sponsorzy
Tabela Klasa A

KLASA OKRĘGOWA

M.
ZESPÓŁ
M
PKT
BR
1.SOKÓŁ WOLA
PODLESIANKA
IMIELIN
MIKOŁÓW
ISKRA
CIELMICE
SPARTA K-CE
ŁĄKA
PIAST BN
MYSŁOWICE
URANIA
LĘDZINY
STUDZIENICE
WYRY
MK KATOWICE
CHORZÓW
polecane serwisy
Facebook

Nasza drużyna nie mogła sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia rundy wiosennej. W pierwszym meczu pokonaliśmy Unię Bieruń Stary, zdobyliśmy trzy punkty, co pomogło nam w opuszczeniu ostatniego miejsca w tabeli.

Pierwsza połowa sobotniego pojedynku należała do zawodników Unii, którzy skutecznie i sprawnie przedostawali się na naszą połowę, a ofensywnymi akcjami, w większości przeprowadzanymi bocznymi sektorami boiska, siali postrach wśród zawodników Sokoła. Goście mieli swoje okazje, jednak piłka po ich uderzeniach nie trafiła do bramki chronionej przez Piotra Kwaśniewskiego.

Nasza drużyna wyszła na prowadzenie w 41 minucie, kiedy to świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sławomir Odrobiński. Kilka chwil później świetną szansę miał Kacper Kudyba, który będą sam na sam z bramkarzem rywali uderzył ponad bramką.

Początek drugiej połowy był bardzo chaotyczny – obie drużyna za wszelką cenę chciały zdobyć przewagę, przez co kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami niesamowitej walki pomiędzy oboma zespołami. Kluczowe znaczenie miała indywidualna akcja Bartłomieja Więckowskiego z 63 minuty, który pędząc prawą stroną boiska wbiegł w pole karne i strzałem z popularnego ‘kadziora’ pokonał bramkarza Unii.

Zawodnicy Sokoła po zdobyciu drugiej bramki zaczęli grać bardziej defensywnie, a piłkarze z Bierunia rzucili się do ofensywy – popłaciło się to i Unia zdołała odrobić część strat w 89 minucie, kiedy to Tomasz Sieniawski po ładnym strzale z lewej nogi umieścił piłkę tuż przy słupku.

Sokół zdołał utrzymać prowadzenie do końca i po sześciu porażkach z rzędu mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa. Jest to dobry znak przed nadchodzącym meczem. Nasi zawodnicy 26 marca pojadą do Lędzin, gdzie zmierzą się z miejscowym MKS-em.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania wykonanego przez Dobromira Mastalińskiego: 

SOKÓŁ WOLA 2-1 UNIA BIERUŃ STARY

41′ Odrobiński,

63′ Więckowski,

89′ Sieniawski

Skład Sokoła: Kwaśniewski- Kudyba Karol, Odrobiński, Bereza, Jarnot, – Kudyba Kacper, Faruga (31′ Koczy (73′ Sosna)), Nycz, Hamerla, Pochopień- Więckowski,