Kolejny mecz sparingowy

W najbliższą niedzielę 9 lutego o godz. 16:00 nasza drużyna zmierzy się w drugim meczu sparingowym tej zimy z ekipą OKS JUWe Jaroszowice.

Nasz niedzielny rywal to przedstawiciel klasy A Podokręgu Tychy. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu drużyna OKS JUWe Jaroszowice plasuje się na 3 miejscu ze stratą 8 punktów do liderującego GTS Bojszowy. Zespół z Jaroszowic zgromadził 34 punkty odnosząc 11 zwycięstw, 1 remis oraz notując 3 porażki (z drużynami: GTS Bojszowy, TS Stal Chełm Śląski oraz GKS Krupiński Suszec). Trenerem OKS JUWe jest obecnie Dawid Frąckowiak – były gracz m.in. klubów takich jak: GKS Tychy, Walka Makoszowy, MKS Lędziny, Nadwiślan Góra, LKS Czaniec, Spójnia Landek. Jako grający trener zdobył na jesieni 7 bramek i dołożył do tego 5 asyst.
Sezon 2016/17 drużyna OKS JUW-e spędziła na najwyższym szczeblu rozgrywek w swojej historii – Lidze Okręgowej, kolejne 2 lata w klasie A – za każdym razem kończąc sezon na najniższym stopniu podium (sezony 2017/18 oraz 2018/19).

W ostatnich 15 latach zaledwie czterokrotnie mierzyliśmy się z naszym niedzielnym rywalem w ramach rozgrywek klasy A Podokręgu Tychy, a mecze kończyły się następującymi wynikami:
Sezon 2014/2015: Sokół Wola – OKS JUWe Jaroszowice 1:1 (dom) oraz 2:0 (wyjazd)
Sezon 2004/2005: Sokół Wola – OKS JUWe Jaroszowice 5:0 (dom) oraz 5:1 (wyjazd)

Dla drużyny Sokoła to na pewno rywal bardziej wymagający niż kilka dni temu reprezentant B-klasy wadowickiej LKS Sokół Chrząstowice. Nie mniej jednak liczymy na ambitną walkę i korzystny wynik. Niech ten mecz będzie też kolejną szansą dla naszych najmłodszych w kadrze zawodników do pokazania się trenerowi Grzesikowi.