Sparing z JUWe na remis

W niedzielne popołudnie 09.02 nasza drużyna zagrała drugi meczu sparingowy w okresie przygotowawczym odnosząc remis 2 : 2 (1 : 1)  z drużyną OKS JUWe Jaroszowice.

Mecz przebiegał w atmosferze walki głównie w środkowej części boiska. Sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele. Nasza drużyna objęła prowadzenie po pięknym strzale Mateusza Lendziona poprzedzonego dośrodkowaniem Przemka Wyrobka. Akcja inicjująca gola miała początek po prawej stronie boiska gdzie zawodnicy Sokoła wymienili kilka podań po czym piłka została wrzucona poza narożnik 16 na przeciwległą flankę, a Lendzion nie zastanawiając się zbyt wiele uderzył z powietrza i piłka wylądowała idealnie w długim rogu.

Drużyna JUWe wyrównała zaledwie kilkanaście minut później gdy po szybko rozegranej akcji zawodnik z Jaroszowic zamknął akcję na długim słupku. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1 : 1.

Druga połowa to również sporo walki w środkowej strefie boiska. Wychodzimy na prowadzenie ok. 70 minuty znów po strzale Mateusza Lendziona z okolic 16 metra. Tym razem był to strzał po ziemi po którym bramkarz przeciwnika został złapany na tzw. “wykroku”

Gdy wydawało się, że mimo naporu drużyny z Jaroszowic odniesiemy zwycięstwo, strata piłki w środkowej strefie spowodowała, że przeciwnik ruszył z szybką akcją, a jeden z zawodników JUWe wpadając w nasze pole karne został sfaulowany i sędzia wskazuje na punkt oddalony 11 metrów od naszej bramki. Pewny strzał i mecz kończy się remisem 2 : 2.

Skład Sokoła: Rozmus, Korzec, Jucha, Niesyto, Sosna, Kubeczko, Bula, Zawodnik Testowany, Pukas, Lendzion, Pala, Wyrobek, Grabolus, Śmieja, Porczyński

Wszystko wskazuje na to, że kolejny sparing odbędzie się w najbliższą sobotę 15 lutego o godz. 13:00 w Bojszowach z miejscowym GTS.

GALERIA: