Sparing nr 4

Przed nami czwarty mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2019/20. Przeciwnikiem ligowy rywal – zespół LKS Rudołtowice – Ćwiklice. Mecz zaplanowany jest na najbliższą sobotę 22 lutego godz. 13:00, rozegrany zostanie na sztucznej nawierzchni boiska przy Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie (Os. Piastów).

Drużyna LKS Rudołtowice – Ćwiklice na szczeblu klasy okręgowej rozgrywa aktualnie pierwszy w swej historii sezon, a stało się tak ze względu na wycofanie się z rozgrywek zespołu Fortuna Wyry. Drużyna LKS awansowała z pozycji wicelidera tyskiej klasy A dzięki lepszemu wskaźnikowi procentowemu w porównaniu do wicelidera A-klasy bielskiej – zespołu Pioniera Pisarzowice.

Z drużyną LKS Rudołtowice – Ćwiklice po raz ostatni Sokół mierzył się w ligowym meczu wyjazdowym 9 listopada ubiegłego roku zakończonym wynikiem 0:0. Aktualnie nasz rywal znajduje się na 15 miejscu w tabeli, zgromadził 11 punktów (3 wygrane, 2 remisy, 10 porażek), bilans bramkowy 18-40.

Wcześniej z LKS Rudołtowice – Ćwiklice rywalizowaliśmy kilkukrotnie w ramach rozgrywek klasy A Podokręgu Tychy, a mecze kończyły się następującymi rezultatami:
Sezon 2016/2017: Sokół Wola : LKS Rudołtowice – Ćwiklice 2:2 (dom) oraz 2:0 (wyjazd)
Sezon 2014/2015: Sokół Wola : LKS Rudołtowice – Ćwiklice 1:0 (dom) oraz 2:1 (wyjazd)
Sezon 2004/2005: Sokół Wola : LKS Rudołtowice – Ćwiklice  5:1 (dom) oraz 3:1 (wyjazd)

Trenerem drużyny LKS Rudołtowice – Ćwiklice jest dobrze znany w Woli – Andrzej Lubański, były zawodnik i trener Sokoła. Pod jego wodzą w sezonie 1991/92 nasza drużyna awansowała po raz pierwszy do klasy okręgowej.

Życzymy powodzenia obu drużynom zarówno w najbliższym meczu jak i w całej rundzie wiosennej.