NOWE WŁADZE KLUBU, WSZYSTKIE DRUŻYNY W PEŁNI PRZYGOTOWAŃ DO RUNDY WIOSENNEJ

W poniedziałek 26 lutego zostały wybrane nowe władze klubu na kadencję 2024-2026.
Wszystkie drużyny Sokoła od połowy stycznia przygotowują się do rozgrywek rundy wiosennej.

Zapraszamy do lektury.


W tym roku zebranie Walnego zgromadzenia klubu zostało przeprowadzone w 2 turach. W dniu 19 stycznia odbyła się część sprawozdawcza, po której udzielono absolutorium ustępującemu Zarządowi klubu. Serdecznie dziękujemy członkom zarówno Zarządu jak i Komisji rewizyjnej za pracę przez ostatnie 2 lata. Był to na pewno trudny okres, niemniej jednak udało się pozyskać zewnętrze dofinansowania przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu sportowego oraz przeprowadzić kilka naprawdę bardzo ciekawych inicjatyw wśród których wymienić należy: Wakacyjne turnieje – 2 edycje Memoriału im. Czesława Rozmusa, Turniej charytatywny Gramy dla Kacperka, Zawody pożarnicze, Konferencja Czyste powietrze z udziałem przedstawicieli UG Miedźna i WFOŚiGW, Śląska Akademia Piłkarska oraz wiele innych. Do klubu trafiło też sporo zawodników młodzieżowych, którzy chcą rozwijać swoje piłkarskie pasje. Kilku naszych wychowanków zostało wytransferowanych do lepszych klubów (Aleksander Banach, Miłosz Leńczyk, Szymon Kotyrba – GKS Tychy, Nikolas Andrzejak, Tomasz Hamik – Piast Gliwice, Oskar Rom – Akademia BVB im. Łukasza Piszczka) oraz zostało powołanych do kadr reprezentacji Polski (Kacper Madeja, Karol Hornik). Wszystko to świadczy o tym, że regularny trening oraz zaangażowanie trenerów daje naszym wychowankom dobre perspektywy do dalszego rozwoju. Wspomnieć należy również o sukcesach naszych drużyn młodzieżowych w ostatnich 2 latach: 3 Mistrzostwa Podokręgu (2 x juniorzy, 1 x trampkarze) oraz Mistrzostwo Powiatu Trampkarzy w futsalu. Dziękujemy naszym Partnerom za pomoc w realizacji w/w przedsięwzięć, ponadto składamy wyrazy uznania dla członków klubu za wsparcie w ich organizacji.

W dniu 26 lutego odbyła się część wyborcza podczas, którego zostały wybrane nowe władze klubu. Ten rok jest o tyle szczególny, że przypada w nim jubileusz 70 lecia. O szczegółach obchodów informować będziemy w chwili, gdy zostaną dopięte kwestie organizacyjne, nie mniej jednak już wiemy, że główna uroczystość odbędzie się na stadionie przy P7 w dniu 22 czerwca.
W skład Zarządu na kadencję w latach 2024- 2026 weszli:
– Radosław Rozmus – Prezes
– Lucjan Foltyn – Wiceprezes
– Rafał Kula, Filip Niesyto, Jakub Szmidt – Członkowie.
Komisja rewizyjna działać będzie w składzie:
– Stanisław Klenczar – Przewodniczący
– Piotr Kwaśniewski, Miłosz Janosz – Członkowie

Dziękujemy członkom klubu oraz przybyłym gościom za obecność i konstruktywną dyskusję.


Niezależnie od prac władz klubu w połowie stycznia br. do regularnych treningów wróciły wszystkie nasze drużyny, skład trenerski pozostaje bez zmian co nas niezmiernie cieszy.
Drużyna seniorów prowadzona przez trenera Mirosław Madeję ma za sobą 3 mecze sparingowe, które kończyły się następującymi rezultatami: KS Górnik Brzeszcze 2:0 (bramki: Grzegorz Kuźnik, Jakub Jucha), OKS ZET Tychy 1:2 (bramka: Adrian Sosna), Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1:6 (bramka: Jakub Szmidt).
Drużynę juniorów przez kolejną rundę poprowadzi trener Rafał Kula. W dniu dzisiejszym zagrają oni mecz sparingowy z LKS Jawiszowice na terenie rywala. W regularnych rozgrywkach drużyna będzie rywalizowała w ramach IV Ligi Podokręgu Tychy. Póki co Podokręg nie podał jeszcze z jakimi rywalami i w jakich terminach rozegrane zostaną mecze.
Z drużyną trampkarzy dalej pracuje trener Wojciech Opołka. Zawodnicy wzięli udział w dwóch turniejach halowych: w Bojszowach (1 miejsce) oraz Lędzinach (4 miejsce). W najbliższą sobotę zagrają na dużym boisku w sparingowym meczu wyjazdowym z GTS Bojszowy. Trampkarze podobnie jak i juniorzy rywalizować będą w IV Lidze Podokręgu Tychy, na terminarze czekamy.

W międzyczasie powstaje też na naszej stronie internetowej artykuł o historii klubu – zachęcamy do lektury: https://sokolwola.pl/historia/ – poszukajcie w niej wzmianek czy fotografii Waszych rodziców czy dziadków, możecie także natknąć się na różne ciekawostki lub anegdoty, których na przestrzeni lat było wiele. Póki co obejmuje ona okres od powstania LKS Wola tj. rok 1954 do roku 2005 i będzie sukcesywnie uzupełniana by w czerwcu na jubileusz 70-lecia była już kompletna.