Ciężki weekend naszych drużyn

W ten weekend nasze drużyny rozegrały trzy spotkania, jako pierwsi swój mecz rozpoczęli zawodnicy Trampkarzy Młodszych:

 

1. Kolejka Trampkarz Młodszy C2
MKS Lędziny 3:2 (2:0) LKS Sokół Wola
01.09.2018

Skład LKS Sokół Wola:
A. Haratyk – D. Mika, K. Ogórek, M. Jaranowski, K, Adamczyk – K. Jurczak, N. Tomala – K. Tomala, M. Rozmus, K. Jackowski – J. Jeleń

1:0 –
2:0 –
2:1 – K. Jurczak
2:2 – J. Jeleń
3:2 –

W pierwszej połowie nasz zespół posiadał dużą przewagę pod względem organizacji gry i posiadania piłki lecz nie przełożyło się to na zdobycz bramką, choć były co do tego sytuacje. Natomiast bardzo dobrze wykorzystał swoje sytuacje zespół przeciwnika, który po pięknym strzale z dystansu i dobrze wyprowadzonej kontrze prowadził do przerwy 2:0. W drugiej połowie nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty i doprowadzili stan meczu do wyniku 2:2, lecz niestety przeciwnik pokazał swoją wyższość i strzelił trzecią bramkę ustanawiając wynik spotkania na 3:2. Nie wywozimy z Lędzin żadnych punktów, choć powinniśmy wracać przynajmniej z 1 punktem.

 

5. Kolejka Klasy okręgowej
LKS Sokół Wola 2:3 (2:1) MKS Iskra Pszczyna
01.09.2018

Skład LKS Sokół Wola:
K. Zieliński – P. Wyrobek, Ł. Grabowiecki, K. Chlebowski, G. Pala (46 min.F. Niesyto) – J. Faruga (, A. Stawowy (65 min. T. Porczyński) – G. Kuźnik, S. Magiera, M. Lendzion (60 min. D. Kaczmarczyk) – B. Więckowski (70 min. J. Krawczyk)

1:0 – S. Magiera
1:1 – R. Rakowski
2:1 – G. Kuźnik
2:2 – Mateusz Żelazo
2:3 – Ł. Mąka

Początek spotkania należał do drużyny gospodarzy czego konsekwencją była strzelona bramka przez S. Magierę, niestety przez delikatne rozluźnienie w szykach obronnych naszej drużyny goście potrafili zdobyć bramkę po strzale z dystansu i dobitce R. Rakowskiego. Po straconej bramce przez zespół gospodarzy mecz się wyrówna ale to zespół Sokoła potrafił strzelić bramkę do szatni po ładnej wrzutce z lewej strony i wykończeniu jej przez G. Kuźnika. W drugiej połowie w dalszym ciągu mecz był wyrównany ale to zespół gości strzelał już tylko bramki. Bramkę na 2:2 z rzutu rożnego zdobył M. Żelazo i w końcówce spotkania wynik ustalił Ł, Mąka wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie niestety nasz zespół popełnił dość sporą liczbę błędów indywidualnych i niestety wynik o tym świadczy. W następnych spotkaniach liczymy, że Sokół rozegra dobre spotkanie i zwycięży na trudnym terenie w Cielmicach. Na ten mecz z naszej strony już Państwa zapraszamy: 08.09.2018 16:00 Ogrodnik Cielmice – LKS Sokół Wola.

Skrót meczu:
—> https://www.youtube.com/watch?v=fHcMLVl80UE <—-

Na osłodę tego weekendu zostało nam spotkanie Juniorów Starszych:

1. Kolejka Junior Starszy A1
LKS Sokół Wola 4:2 LKS Rudołtowice
02.09.2018

Skład LKS Sokół Wola:
W. Kołek – K. Grabolus, S. Pukas, B. Wojtas (48 min F. Niesyto), M. Janosz – T. Porczyński, A. Wróbel – P. Żakieta, T. Kubeczko, W. Stawowy (70 min. Bartosz Smolarz) – T. Śmieja

1:0 –
2:0 – T. Śmieja
2:1 –
3:1 – T. Śmieja
3:2 –
4:2 – T. Śmieja

Po blamażu dwóch naszych zespołów w sobotę w niedzielę do walki ruszyli zawodnicy Juniorów Starszych, którzy podejmowali zespół LKS Rudołtowice. Można powiedzieć, że mecz był na prawie wyrównanym poziomie, gdyż delikatną przewagę miał nasz zespół. Tą przewagę udało się wykorzystać po ładnym podaniu T. Porczyńskiego i wykończeniu akcji przez naszego zawodnika. Druga bramka strzelona przez nas zespół to również zagranie T. Porczyńskiego ale w tym wypadku napastnik musiał dołożyć kawał swoich umiejętności wykańczając akcję lewą nogą w dalszy róg bramki. Przed przerwą zespół gości potrafił jeszcze zdobył bramkę po rzucie karnym. W drugiej połowie to nasz zespół szybciej zaatakował i zdobył bramkę dzięki K. Grabolusowi i T. Śmieji gdzie niezwykle precyzyjnym prostopadłym podaniem  K. Grabolus uruchomił T. Śmieje, a ten wykończył tą akcję ładnym strzałem. W końcówce spotkania niestety po kilku błędach w obronie zespół z Rudołtowic zdobywa kontaktową bramkę, ale to my już w ostatniej akcji meczu mamy ostatni głos i po wywalczeniu przez T. Śmieję rzutu karnego sam poszkodowany chce wymierzyć sprawiedliwość pewnie wykonując jedenastkę i kompletując Hattricka.