Debiutant na Kadrze Śląska

W środę 3 kwietnia nasz młody piłkarz Jakub Krawczyk przebywał na konsultacji Kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej, przygotowującej się do turnieju eliminacyjnego w ramach Regions Cup – Mistrzostw Europy Amatorów.


Na obiektach Krupińskiego Suszec stawiło się 18 zawodników, z tego czterech reprezentujących drużyny z klas okręgowych. Oprócz Krawczyka najmłodszy w towarzystwie, którego trener koordynator Śl. ZPN Damian Galeja powołał po raz pierwszy. Z “okręgówek” byli jeszcze Piotr Bysiec (obecnie MKS Czerwionka, wcześniej wieloletni supersnajper Decoru Bełk) oraz Tomasz Leszczyński i Tomasz Zawadzki z (MKS Iskra Pszczyna).

Pozostali zawodnicy grają na co dzień w klubach trzecioligowych (Gwarek Tarnowskie Góry i Rekord Bielsko-Biała) oraz w czwartej lidze (Decor Bełk, Gwarek Ornontowice, Szombierki Bytom, LKS Czaniec, Unia Kosztowy, Dąb Gaszowice). Z powodu kontuzji zabrakło kilku innych graczy, co nie przeszkodziło w rozegraniu gry wewnętrznej, po której trener Galeja i współpracujący z nim Andrzej Lubański oraz Piotr Wacławczyk mają spory materiał do videoanalizy.

Kubie Gratulujemy i liczymy, że takie zaproszenie napędzi go do jeszcze cięższej pracy.