Kradzież i wandalizm na stadionie Sokoła

Z przykrością informujemy, że w trakcie przymusowej przerwy w rozgrywkach na stadionie Sokoła Wola doszło do włamania, kradzieży oraz dewastacji obiektu.

Sytuacja miała miejsce w dniu 9 kwietnia pomiędzy godziną 1:00 a 3:00 w nocy. Początkowo grupa kilku młodych osób włamała się do szatni sędziów i zdemolowała pomieszczenie główne wraz z zapleczem sanitarnym. Następnie sprawcy sforsowali drzwi pomieszczenia gospodarczego skąd skradli elektronarzędzia, komplet strojów piłkarskich oraz gotówkę. Łącznie straty oszacowano na około 3 000 złotych. Oprócz tego wandale dokonali szeregu zniszczeń w pomieszczeniach obiektu sportowego.
Cały proceder został zarejestrowany na monitoringu wizyjnym, zabezpieczony oraz przekazany organom ścigania.

Aż dziw bierze, że młodzi ludzie dokonują tego typu aktów na szkodę naszej lokalnej społeczności, ale też na szkodę zapewne swoich kolegów, którzy poświęcają swój wolny czas na realizację swoich sportowych pasji, treningi i grę w barwach naszego klubu. Postępując w ten sposób niweczą pracę wielu osób, które każdego dnia dbają o klubowe mienie i tworzenie odpowiednich warunków  dla uprawiania sportu  oraz organizacji wszelkich imprez na stadionie LKS Sokół Wola.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej miejscowości, aby w przypadku zaobserwowania tego typu zjawisk na mieniu służącemu tak naprawdę nam wszystkim, nie być biernym i reagować poprzez zgłoszenie tego typu incydentów na Policję. Niech to zdarzenie będzie też dla Was sygnałem do trzymania się na baczności. Zabezpieczajcie swoje domy, działki, ogrody, garaże oraz inne miejsca, bo jak widać złodzieje nie mają sumienia, nawet w obliczu panującej sytuacji epidemiologicznej.