WYJAZDOWA WYGRANA W SUSZCU

Z pierwszego wyjazdu w rundzie wiosennej wracamy z kompletem punktów.


Klasa A
GKS Krupiński Suszec – LKS SOKÓŁ WOLA
1:4 (1:2)
25.03.2023 godz. 15:30
ul. Piaskowa 25c, Suszec

Bramki:
0:1 – Miłosz Janosz (asysta Porczyński), 1 min.
0:2 – Jakub Szmidt (rzut wolny), 25 min.
1:2 – GKS Krupiński Suszec, 40 min.
1:3 – Dawid Hamerla (asysta Kudyba Kacper), 70 min.
1:4 – Marcin Opołka (asysta Kula), 74 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Niesyto (30′ Morkisz), Kula (80′ Gruszka), Madeja, Jucha (70′ Wróbel) – Kudyba Karol (46′ Opołka), Porczyński (58′ Faruga), Sosna, Janosz – Kudyba Kacper, Szmidt (53′ Hamerla)
Rez: Kwaśniewski, Kubeczko
Żółte kartki: Morkisz, Kula, Szmidt

Obsada sędziowska: Aleksandra Łapa – Sabina Czarnecka, Anna Synówka

Jeśli ktoś spóźnił się na to spotkanie choć minutę to nie miał okazji zobaczyć pierwszej bramki autorstwa Miłosza Janosz. Nasza drużyna rozpoczęła spotkanie niczym dzień wcześniej reprezentacja Czech mecz z Biało-czerwonymi: trzy podania po rozpoczęciu gry, wrzutka Tomka Porczyńskiego z prawej flanki na dłuższy słupek i naszemu “Miłkowi” nie pozostało nic innego jak tylko przyłożyć głowę po wbiegnięciu w okolice pola bramkowego. Od tego momentu graliśmy ze spokojem i rozwagą, a rywal nie miał zbyt wiele do powiedzenia w ofensywie. Przełomowa dla losów tego pojedynku okazała się 25 minuta, kiedy to tuż przed linią 16 metra obrońca gospodarzy powalił wychodzącego sam na sam z bramkarzem Kacpra Kydybę. Sędzia Aleksandra Łapa pokazała zawodnikowi GKS Krupiński Suszec kartonik koloru czerwonego, a do piłki ustawionej na 18 metrze podszedł Jakub Szmidt i posyłając ją nad murem umieścił w narożniku bramki GKS-u.
Sytuacja ta niestety wprowadziła spore rozluźnienie w szeregi naszej drużyny czego efektem była bramka stracona w ostatnim kwadransie gry po wypuszczeniu piłki z rąk przez naszego bramkarza. Na przerwę zeszliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.
Ambitni zawodnicy z Suszca – mimo gry w dziesiątkę – próbowali gonić wynik w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Z minuty na minutę opadali jednak z sił co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Sokoła. Wprowadzony kilka minut wcześniej i imponujący dużym spokojem w środkowej strefie boiska Dawid Hamerla w 70 minucie po dograniu szarżującego w polu karnym Kacpra Kudyby dokłada trzecią bramkę i tym samym zapisuje swoje 76 trafienie w koszulce z Sokołem na piersi. W 74 minucie bardzo mądrze i dokładnie z rzutu wolnego z okolic 30 metra piłkę w narożnik szestnastki rywala dogrywa Rafał Kula, przejmuje ją Marcin Opołka i po przełożeniu z nogi prawej na lewą umieszcza pod poprzeczką bramki GKS-u. Tym trafieniem zamykamy to spotkanie i z wielką radością wracamy do Woli.
Gratulacje dla drużyny i całego sztabu.
Za tydzień przy Pszczyńskiej 7 prawdziwy test dla naszej drużyny ponieważ podejmujemy lidera – zespół LKS Studzionka.

Pozostałe mecze 17 kolejki:
LKS Gardawice
– Znicz Jankowice 3:1
Stal Chełm Śląski – LKS Woszczyce 0:0
Czapla Kryry – Ogrodnik Cielmice 2:1
Leśnik Kobiór – BAP Piast Bieruń 1:2
Unia Bieruń Stary – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 0:1
LKS Frydek – Siódemka Tychy 1:3
LKS Studzionka- Fortuna Wyry 0:2