WYGRANA Z WICELIDEREM

Po piorunującym początku meczu i walce do ostatniej minuty pokonujemy LKS Studzionka 3:2 (3:0)

Klasa A
LKS SOKÓŁ WOLA – LKS Studzionka 3:2 (3:0)

01.04.2023 godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Jakub Szmidt (asysta Kacper Kudyba), 6 min.
2:0 – Kacper Kudyba (asysta Jakub Szmidt), 20 min.
3:0 – Jakub Szmidt (asysta Jakub Faruga), 32 min.
3:1 – Dominik Foks, 48 min.
3:2 – Kamil Kreja, 89 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Morkisz, Madeja, Kula, Jucha – Sosna, Porczyński (60′ Opołka), Faruga (77′ F.Niesyto), Janosz – Kudyba Kacper (81′ Śmieja), Szmidt (67′ Hamerla)
Rez: Kwaśniewski, Wróbel, Gruszka, M.Niesyto Miłosz, Piwowar
Żółte kartki: Kudyba Kacper, Niesyto Filip, Hamerla Dawid

Obsada sędziowska: Kłyk Paweł – Mirosław Gretka, Bartosz Gretka

Pierwsze 35 minut tego spotkania należało bezsprzecznie do naszego zespołu. Notujemy dobre wejście w mecz i już w 6 minucie obejmujemy prowadzenie po płaskim strzale z okolic 16 metra w wykonaniu Jakuba Szmidta (asysta Kacpra Kudyby). Po takim otwarciu apetyty naszej drużyny na kolejne gole wyraźnie wzrosły. Tym razem to Jakub Szmidt obsługuje dokładnym podaniem Kacpra Kudybę i w 20 minucie powiększamy prowadzenie. Wyraźnie zaskoczeni takim obrotem sprawy goście nie znajdują lekarstwa na poczynania ofensywne zawodników Sokoła i w 33 minucie Jakub Szmidt wchodząc odważnie w pole karne rywala po perfekcyjnym, penetrującym dograniu Jakuba Farugi umieszcza futbolówkę “pod ladą” bramki strzeżonej przez Szymona Dunata. Po tym golu uspakajamy nieco tempo gry, do szatni schodzimy z przewagą trzech goli.

Trudno powiedzieć co w przerwie przekazał swoim podopiecznym trener Mirosław Madeja, ale na drugą połowę wychodzimy jakby lekko uśpieni co szybko wykorzystuje nasz rywal i w 48 minucie Dominik Foks w sytuacji sam na sam z Wojtkiem Kołkiem strzela bramkę. Po tym golu zawodnicy LKS Studzionka próbują jeszcze bardziej przejąć kontrole nad wydarzeniami szczególnie w środkowej strefie boiska. Jest sporo twardej walki czego efektem są żółte kartki dla zawodników obu drużyn. W 78 minucie spotkania dochodzi do faulu zawodnika LKS-u Studzionka Krzysztofa Janowskiego na Kacprze Kudyba w kole środkowym i w konsekwencji obrońca gości otrzymuje drugi żółty kartonik i musi opuścić plac gry. Mimo gry w dziesiątkę zawodnicy gości ambitnie dążą do zmiany rezultatu, a my nastawiamy się na wyprowadzanie kontr. Kilka z nich kończy się zagrożeniem w okolicach pola karnego gości. W samej końcówce Kacper Kudyba “na szybkości” wchodzi z prawej strony w pole karne rywala, po czym wpada na niego od tyłu obrońca gości – nie wiedzieć czemu gwizdek arbitra głównego tego spotkania milczy. W 88 minucie po dośrodkowaniu i zamieszaniu w naszym polu bramkowym Kamil Kreja strzela kontaktową bramkę. Goście, mimo gry w osłabieniu, próbują konstruować kolejne akcje oraz wykonują kilka rzutów wolnych i kornerów. Na szczęście nasza defensywa spisuje się bez większych zarzutów, kibice mogą odetchnąć z ulgą, a 3 punkty zostają w Woli.

Obu drużynom dziękujemy za walkę do ostatniej sekundy meczu w naprawdę ciężkich warunkach, szczególnie po obfitych opadach jakie miały miejsce w przerwie meczu. Gościom gratulujemy ambitnej postawy nawet mimo gry w osłabieniu i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Dziękujemy za liczny udział (mimo nie najlepszej aury tego dnia), żywiołowy i kulturalny doping oraz hojność jaką okazaliście podczas zbiórki, którą przeprowadziliśmy w przerwie meczu na rehabilitację Moniki Mrożek sparaliżowanej po przebytej operacji guza kąta mózgowo-móżdżkowego. Zebrana kwota to 1 560,17 zł. Tacy kibice to prawdziwy skarb i chluba dla naszego klubu.

Za tydzień zapraszamy do Frydka, gdzie w Wielką sobotę (08.04) o godz. 13:00 stoczymy derbowy bój z miejscowym LKS.

Pozostałe mecze 18 kolejki:
Siódemka Tychy – Unia Bieruń Stary 0:1
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – Leśnik Kobiór 0:4
BAP Piast Bieruń – Czapla Kryry 4:0
Ogrodnik Cielmice – Stal Chełm Śląski 3:0
LKS Woszczyce – LKS Gardawice 0:0
Znicz Jankowice – GKS Krupiński Suszec 3:1
Fortuna Wyry – LKS Frydek 1:0