TWIERDZA PSZCZYŃSKA 7

Klasa A
LKS SOKÓŁ WOLA – Siódemka Tychy 4:1 (2:0)
22.04.2023 godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Adrian Sosna (rzut karny), 22 min.
2:0 – Kacper Kudyba (asysta Jakub Szmidt), 38 min.
2:1 – Patryk Bochyński, 62 min.
3:1 – Jakub Szmidt (asysta Dawid Hamerla), 86 min.
4:1 – Jakub Szmidt, 90 (+3) min.

Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=2w5AKAm3BCA

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Niesyto (63′ Morkisz), Madeja, Kula, Jucha – Opołka (46′ Faruga), Sosna, Porczyński (84′ Hamerla), Janosz (46′ Kudyba Karol) – Kudyba Kacper (78′ Śmieja), Szmidt
Rez: Rozmus, Niesyto Miłosz, Piwowar, Kubeczko
Żółte kartki: Madeja, Kula, Jucha, Niesyto

Obsada sędziowska: Tokarz Marcin – Modrzik Marek, Pluszczyk Eugeniusz


Do tego, że Sokół nie zwykł oddawać punktów przy Pszczyńskiej 7 zdążyliśmy już przywyknąć. W tym sezonie tylko dwukrotnie pozwoliliśmy wywieźć rywalom punkty z Woli tj. w meczach z: Ogrodnikiem Cielmice (0:2) oraz przed tygodniem – nieco pechowo – z Fortuną Wyry (2:2).
Sobotnie spotkanie nasza drużyna rozpoczęła spokojnie i rozważnie, nie mniej jednak duet naszych napastników raz po raz nękał obronę gości kierowaną przez Macieja Ludwiczaka znanego m.in. z występów w GKS Tychy, MK Katowice i Góralu Żywiec. Pierwszą z dwóch bramek jakie strzeliliśmy w premierowej odsłonie meczu zdobywa nasz kapitan Adrian Sosna, dobijając odbitą przez bramkarza gości piłkę po strzale z “wapna”. Rzut karny podyktowany został po nieprzepisowym powstrzymaniu wbiegającego na szybkości w pole karne Miłosza Janosz. Druga z bramek to firmowe zagranie naszego duetu napastników czyli Jakub Szmidt wypuszcza w bój Kacpra Kudybę i ten stając oko w oko w goalkeeperem nie pozostawia mu złudzeń posyłając piłkę do siatki. Do przerwy schodzimy z zaliczką dwóch bramek.
Na drugą połowę nasi sobotni rywale wyszli bardziej zmotywowani i próbowali stwarzać sytuacje pod bramką strzeżoną przez Wojtka Kołka. Po upływie godziny gry w naszym polu karnym rywala fauluje Nikodem Madeja, zostaje ukarany żółtą kartką, a goście otrzymują rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienia Patryk Bochyński. Po strzeleniu bramki rywale dalej próbują forsować zasieki obronne Sokoła, nasza drużyna z kolei wyprowadza kontry, a rozmachu akcjom dodają kolejni wprowadzani przez trenera Mirosława Madeję zawodnicy. Bramki swojemu partnerowi z ataku pozazdrościł Jakub Szmidt i w końcowych minutach dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Pierwszy z goli to idealne dośrodkowanie Dawida Hamerli, które nasz napastnik zamienia na bramkę po uprzedzeniu wychodzącego do dośrodkowania bramkarza rywali i strzale głową. W doliczonym czasie gry ustala on wynik meczu: wyłuskuje piłkę ostatniemu obrońcy gości, przebiega 30 metrów i będąc w sam na sam z bramkarzem posyła piłkę do siatki. W końcówce spotkania rzutu karnego na bramkę nie udaje się zamienić Dawidowi Hamerli.
Zasłużone 3 punkty zostają w Woli, a drużyna w doskonałych nastrojach może dalej pracować na treningach. W kolejnym meczu zmierzymy się w Jankowicach z tamtejszym Zniczem (29.04. godz. 17:00), już dziś zapraszamy do kibicowania do pobliskiej miejscowości.

Serdecznie dziękujemy Partnerowi tego meczu firmie SMART BRUK z Góry i zapraszamy do skorzystania z oferty w zakresie usług brukarskich, sprzedaży kostki brukowej i galanterii betonowej oraz usług wyspecjalizowanych sprzętem ciężkim.

Pozostałe mecze 21 kolejki:
Fortuna Wyry
– Znicz Jankowice 5:1
LKS Frydek – LKS Woszczyce 2:2
LKS Gardawice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 1:1
Stal Chełm Śląski – Unia Bieruń Stary 1:4
Czapla Kryry – Leśnik Kobiór 2:6
LKS Studzionka – Ogrodnik Cielmice 3:4
GKS Krupiński Suszec – BAP Piast Gol Bieruń 1:4


MŁODZIEŻ:


IV liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 2
Leśnik Kobiór – LKS SOKÓŁ WOLA 7:5
22.04.2023 godz. 9:00
ul. Centralna 117, Kobiór

Bramki:
Szymon Kotyrba x2, Tomasz Wodniok x2, Wojciech Przewoźnik

Skład LKS Sokół Wola:
Krawczyk – Dziubek, Gryksa, Kotulski, Pióro, Przewoźnik, Rozmus, Waluś, Wodniok, Bogdański
Klimek, Kołakowski, Korczyk, Kotyrba, Maląg-Wolnicki, Żupiński


IV liga okręgowa B1 Junior Młodszy
LKS SOKÓŁ WOLA – BAP Piast Gol Bieruń 3:3 (2:2)
23.04.2023 godz. 12:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Bartosz Foltyn, 14 min.
1:1 – Alan Michalski, 24 min.
2:1 – Krystian Pająk, 27 min.
2:2 – Alan Michalski, 36 min.
3:2 – Ryszard Kasprzycki(karny), 64 min.
3:3 – Eryk Winkler, 90 (+4) min.

Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=2w5AKAm3BCA

Skład LKS Sokół Wola:
Frąsiak – Niesyto, Piwowar, Wadas, Stefański – Pietras(71′ Szczotka), Kasprzycki(70′ Lysko), Stawowy , Pąjąk(75′ Tomala) – Foltyn(78′ Śmieja), Wrona(53′ Czarnynoga)
Rez: Warkocz, Truty
Żółte kartki: Foltyn,Wadas

Obsada sędziowska: Michał Bała