ZMIENNE SZCZĘŚCIE NASZYCH DRUŻYN

Zarówno drużyna seniorów jak i juniorów przystąpiły do rywalizacji w sobotnie południe. Zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawili po sobie młodsi piłkarze, którzy odwrócili w drugiej połowie losy meczu i odnieśli zwycięstwo z Leśnikiem w Kobiórze. Niestety sztuka ta nie udała się seniorom, co po biorąc pod uwagę ostatnie zwycięstwo z liderem rozgrywek jest na pewno sporą niespodzianką.


Klasa A
LKS Rudołtowice Ćwiklice – LKS SOKÓŁ WOLA 2:1 (1:1)
20.05.2023 godz. 12:00
ul. Wolności 93c, Rudołtowice

Bramki:
1:0 – Michał Puchała, 20 min.
1:1 – Jakub Szmidt, 30 min.
2:1 – Michał Moroń, 70 min.

Materiał filmowy:

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Morkisz (46′ Kudyba Karol), Madeja, Kula, Jucha – Janosz, Porczyński, Opołka, Hamerla (58′ Gruszka), Faruga (75′ Niesyto Miłosz) – Szmidt
Rez: Kwaśniewski, Kubeczko
Żółte kartki: Gruszka, Jucha
Czerwona kartka: Jucha (2 żółte)

Obsada sędziowska: Frenke Sebastian – Olszowski Ireneusz, Drozd Grzegorz


W samo południe rozegrała dzisiaj swoje spotkanie drużyna seniorów w Rudołtowicach. Pora tego meczu wyraźnie nie służyła naszym zawodnikom, co więcej poziomem dostosowaliśmy się do naszych rywali walczących o utrzymanie i w niczym nie przypominaliśmy drużyny, która tydzień wcześniej odprawiła z kwitkiem lidera rozgrywek.
Mecz rozpoczęliśmy nerwowo, spokoju brakowało w zasadzie w każdej formacji. Zbyt mało gralismy piłką i zbyt łatwo oddawaliśmy ją rywalowi. Gospodarze największe zagrożenie sprawiali po stałych fragmentach gry – rzutach rożnych bądź wyrzutach z autu z wysokości pola karnego. Po jednym z takich dośrodkowań z kornera w 30 minucie i braku zdecydowania ze strony naszych zawodników piłkę do siatki z okolic 5 metra posyła zawodnik gospodarzy. Stracona bramka spowodowała, że zaczęliśmy nacierać z większą determinacją na rywala czego efektem był gol wyrównujący Jakuba Szmidta po strzale z lewej strony w okienko bramki gospodarzy. Zdobyta bramka znów spowodowała rozluźnienie w naszych szeregach. Interwerniujący Wojciech Kołek “zachacza” w polu karnym napastnika gospodarzy i sędzia główny tego spotkania dyktuje rzut karny, na szczęście gracz LKS Rudołtowice-Ćwiklice posyła piłkę wysoko nad poprzeczką po strzale z “wapna”. Do szatni schodzimy remisując 1:1, a przede wszystkim z nadziejami na poprawę gry, a co za tym idzie rezultatu spotkania.
Od początku drugiej odsłony spotkania próbujemy atakować, sporo ożywienia w nasze szeregi wprowadza Karol Kudyba – najpierw wspierający linię pomocy, a potem przesunięty przez trenera Mirosława Madeję do ataku. To właśnie Karol staje dwukrotnie przed najlepszą szansą zdobycia gola dla naszego zespołu, za każdym razem piłka jednak nieznacznie mija obramowanie bramki gospodarzy. Nasz sobotni rywal również nie próżnuje i stwarza sobie kolejne okazje do podwyższenia wyniku, aczkolwiek te są raczej bardziej efektem niefrasobliwości naszego zespołu, niż jakiś koronkowych akcji w wykonaniu przeciwnika. Po jednej ze strat w środku pola z lewej strony w pole karne wpada Michał Moroń i umieszcza piłkę w długim rogu bramki strzeżonej przez Wojciecha Kołka. W kolejnej akcji rywala w polu karnym powala Marcin Opołka i gospodarze mają pretensje do arbitra, który nie gwiżdze w tej sytuacji. W końcówce meczu w ataku naszej drużyny walczy nawet nominalny środkowy obrońca – Rafał Kula, niestety pomimo że kilkukrotnie kotłuje się w polu karnym gospodarzy piłka nie znajduje drogi do bramki i 3 punkty zostają w Rudołtowicach. W ostatniej akcji meczu przy próbie strzału zawodnika gospodarzy fauluje jeszcze Jakub Jucha i sędzia główny tego spotkania pokazuje mu drugi żółty kartonik i odsyła do szatni. Wcześniej czerwoną kartkę (będącą konsekwencją dwóch żółtych) w drużynie “Ruł” otrzymuje strzelec pierwszego gola Michał Puchała. Nie wiadomo czemu arbitrowi spotkania zabrakło konsekwencji by ukarać w ten sposób kolejnego gracza gospodarzy (mającego na swoim koncie już jedno “żółtko”) po dwóch faulach na Miłoszu Janosz, których dokonał on w odstępie niecałej minuty.

Kolejny mecz zagramy przy Pszczyńskiej 7 w najbliższą sobotę (27.05, godz. 17:00) z drużyną Unii Bieruń Stary. Bierunianie zremisowali dziś u siebie z groźną w tej rundzie Fortuną Wyry 3:3.
Już dziś zapraszamy na to spotkanie !!


Pozostałe wyniki meczów 26 kolejki:
Siódemka Tychy – LKS Gardawice (mecz w niedzielę)
Stal Chełm Śląski – GKS Krupiński Suszec 1:3
BAP Piast GOL Bieruń – Znicz Jankowice 5:0
Ogrodnik Cielmice – LKS Woszczyce 4:1
Czapla Kryry – LKS Studzionka 2:6
Leśnik Kobiór – LKS Frydek 4:2
Unia Bieruń Stary – Fortuna Wyry 3:3


Mecze drużyn młodzieżowych

IV Liga Okręgowa B1 Junior Młodszy
LKS Grodno Leśnik Kobiór – LKS SOKÓŁ WOLA 2:4 (2:1)
20.05.2023 godz. 11:30
ul. Centralna 117, Kobiór

Juniorzy po niezbyt udanej pierwszej połowie meczu w Kobiórze odwrócili jego losy i wrócili z kompletem punktów. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Foltyn, Maksymilian Pietras, Eryk Tomala i Oliwier Suliga. Dzięki temu zwycięstwu drużyna awansowała na pozycję wicelidera. Gratulujemy ambitnej postawy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Tabela rozgrywek juniorów: https://sokolwola.pl/junior-mlodszy/tabela-i-terminarz-b1/