ZWYCIĘSKI WEEKEND WSZYSTKICH DRUŻYN SOKOŁA

To był zdecydowanie najlepszy w tej rundzie weekend naszych drużyn, wszystkie odniosły wygrane w meczach przy Pszczyńskiej 7 i łącznie strzeliły 16 bramek, tracąc tylko jedną. I takie “Sokoły” to my chcemy oglądać co tydzień !!


Klasa A
LKS SOKÓŁ WOLA – KS Unia Bieruń Stary 1:0 (0:0)
27.05.2023 godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramka:
1:0 – Jakub Szmidt (asysta Marcin Opołka), 71 min.

Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=dGnW1BzFFeI

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Niesyto Filip (74′ Porczyński), Madeja, Morkisz, Kula, Jucha – Janosz (56′ Sosna), Faruga (90′ Gruszka), Kudyba Karol (46′ Opołka) – Kudyba Kacper, Szmidt
Rez: Rozmus, Kubeczko, Niesyto Miłosz
Żółte kartki: Szmidt

Obsada sędziowska: Kymona Damian – Gretka Mirosław, Gretka Bartosz


To był mecz z gatunku takich, które trzeba było wygrać i cel został osiągnięty. Z pewnością duży wpływ na losy meczu miała czerwona kartka, którą został ukarany zawodnik Unii w 17 min. spotkania za faul na Kacprze Kudyba. Była to typowa akcja ratunkowa ponieważ nasz napastnik wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem. W pierwszej połowie należy odnotować również groźną akcję gospodarzy po rzucie wolnym egzekwowanym z prawego narożnika pola karnego, na szczęście dla nas piłka minęła bramkę Wojtka Kołka. Goście grając w 10-tkę ograniczali się jedynie do kontr, ale te skutecznie były neutralizowane w większości już w środku boiska, a w ostateczności na wysokości zadania stawał blok defensywny Sokoła. Próbowali również szczęścia ze stałych fragmentów gry, ale ta taktyka również nie przyniosła im powdzenia.
Nasza bramka to efekt wymiany piłki z lewej strony boiska, następnie wyłożenia jej przez Marcina Opołkę do Jakuba Szmidta i naszemu napastnikowi nie pozostało nic jak tylko umieścić futbolówkę w krótkim rogu bramki Unii. Mieliśmy jeszcze dogodną sytuację Adriana Sosny, który niestety potknął się przy oddawaniu strzału z okolic 7 metra po wyłożeniu piłki przez Kacpra Kudybę. Po tek okazji szyba kontra gości zakończyła się strzałem dystansu jednak Wojtek Kołek był na posterunku. Dwa razy w dogodnej sytuacji znajdował się Jakub Faruga. Za pierwszym razem zabrakło precyzji, za drugim górą był bramkarz bierunian.
Podsumowując należy stwierdzić, że zawody rozegraliśmy z dużą konsekwencją, aczkolwiek drużyna Unii zaprezentowała się jako solidna ekipa i nie bez powodu w rundzie wiosennej zgromadziła już 21 “oczek” (na jesień tylko 12). Za tydzień udajemy się na bardzo ważny mecz do Kobióra, gdzie zmierzymy się z tamtejszym Leśnikiem, który w tej kolejce pokonał na wyjeździe groźną tej wiosny Fortunę Wyry 3:1. Już dziś zapraszamy do wspierania naszej drużyn na trudnym terenie !!

Pozostałe wyniki 27 kolejki:
LKS Woszczyce – BAP Piast Bieruń 1:4
Znicz Jankowice – LKS Rudołtowice Ćwiklice 5:1
Fortuna Wyry – Leśnik Kobiór 1:3
LKS Frydek – Czapla Kryry 2:5
GKS Krupiński Suszec – LKS Gardawice 3:0
LKS Studzionka – Stal Chełm Śląski 1:2
Ogrodnik Cielmice – Siódemka Tychy 5:1


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Trampkarz Młodszy C2
LKS SOKÓŁ WOLA – Siódemka Tychy 6:0
28.05.2023, godz. 9:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki: Miłosz Leńczyk x2, Bartosz Watoła x2, Tomasz Hamik, samobójcza

Pewne zwycięstwo podopiecznych trenera Wojciech Opołki. Gra chłopaków cieszy coraz bardziej, widać efekty pracy na treningach, jest mnóstwo zaangażowania oraz coraz więcej konsekwencji. Po tej wygranej nasi trampkarze zostają liderem swojej grupy rozgrywkowej.


IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
LKS SOKÓŁ WOLA – OKS JUWE Tychy 4:0
28.05.2023, godz. 12:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki: Ryszard Kasprzycki, Maksymilian Pietras, Krystian Pająk, Eryk Tomala

Również drużyna juniorów pokazała sporą jakość w grze i bez większych problemów odniosła kolejne zwycięstwo. Przez całe spotkanie była ekipą zdecydowanie lepszą i przede wszystkim skuteczną co pozwoliło jej umocnić się na pozycji wicelidera tabeli.


IV Liga Okręgowa D1 Młodzik Grupa 2
LKS SOKÓŁ WOLA – Leśnik Kobiór 5:1
29.05.2023, godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola


Bramki: Wiktor Twardziak x2, Szymon Kotyrba, Tomasz Wodniok, Ksawery Pióro

Wielka mobilizacja przed meczem i zaangażowanie w trakcie spotkania zaowocowały pierwszym kompletem punktów. Mimo, że rywal górował warunkami fizycznymi nad zawodnikami naszego zespołu to umiejętności były po stronie najmłodszych “Sokolików”. Skromne 1:0 do przerwy, a w drugiej połowie poprawa skuteczności pod bramką gości pozwoliły na odniesienie wysokiego zwycięstwa.
Wielkie brawa dla całej drużyny !!