WYGRANA Z CZAPLĄ DAJE POZYCJĘ WICELIDERA

Czwartkowy mecz był bardzo ważny w aspekcie końcowego układu tabeli. Nasza drużyna walczy o jak najlepszą pozycję wyjściową przed meczami barażowymi, Czapla Kryry z kolei przed tym meczem miała jeszcze cień szansy na pozostanie w Klasie A. Wyniki pozostałych spotkań (przegrane: Leśnika Kobiór 2:4 ze Zniczem, Ogrodnika 1:2 z LKS Rudołtowice-Ćwiklice oraz Studzionki 1:5 z Krupińskim Suszec) sprawiły, że Sokół wskoczył na pozycję wicelidera. Nasi sobotni rywale z kolei przyszły sezon zagrają w Klasie B.


Klasa A
LKS SOKÓŁ WOLA – Czapla Kryry 2:0 (1:0)
08.06.2023, godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Kacper Kudyba (asysta Jakub Szmidt), 8 min.
2:0 – Wojciech Morkisz, 90 min.

Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=cy-KCAnlC_Y

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Jucha, Madeja, Kula, Morkisz – Janosz (90′ Gruszka), Porczyński (64′ Kudyba Karol), Faruga, Opołka (45′ Sosna) – Kudyba Kacper, Szmidt (85′ Hamerla)
Rez: Kwaśniewski, Kubeczko, Piwowar, Niesyto Miłosz
Żółte kartki: Szmidt, Madeja

Obsada sędziowska: Wadas Przemysław – Krawczyk Marcin, Milanowski Krzysztof


W czwartkowy mecz weszliśmy całkiem dobrze bo już w 8 min. bramkę uderzeniem po długim rogu zdobył Kacper Kudyba, wcześniej podaniem obsłużył go partner z linii ataku – Jakub Szmidt. Zdobyty gol pozwolił na spokojną i rozważną grę, aczkolwiek okazje do podwyższenia prowadzenia były, natomiast skuteczność pod bramką rywala pozostawiała wiele do życzenia. Często też brakowało tzw. “kropki nad i” w postaci precyzyjnego podania otwierającego drogę do bramki rywala. Na wysokości zadania stawał także bramkarz gości – Marko Mruchok, w przeszłości młodzieżowy reprezentant Ukrainy w kategorii wiekowej U-19. Zawodnicy Czapli próbowali kontratakować oraz strzelać z dalszej odległości. Po jednym z takich uderzeń Wojciech Kołek sparował piłkę na poprzeczkę w w efekcie końcowym – na rzut rożny. Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, ale efekt w postaci skromnego prowadzenia został osiągnięty.

W drugiej odsłonie meczu sytuacji do zdobycia bramki było zdecydowanie więcej, w szczególności po 70 minucie kiedy goście zaczęli śmielej atakować, a tym samym rozluźnili swe szeregi obronne. Najlepsze z nich to sytuacja sam na sam Karola Kudyby obroniona przez bramkarza Czapli, poprawka Kacpra Kudyby również grzęźnie w rękach bramkarza. Ponadto nieudany lob Karola Kudyby, czy zablokowany strzał Miłosza Janosz zmierzający do bramki. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0, bramkarz gości przy wychodzeniu do dośrodkowania staranował Dawida Hamerlę, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Arbiter spotkania zdecydowanie wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki gości. Do piłki podszedł Kacper Kudyba, który pewnie wykorzystał wapno kilka dni wcześniej w meczu z Leśnikiem w Kobiórze. Tym razem górą był jednak kolejny raz Marko Mruchok, który odbił piłkę przed siebie. Na szczęście z dobitką pośpieszyli inni nasi zawodnicy, a najszybciej znalazł się przy niej Wojciech Morkisz i skierował futbolówkę do siatki rywali, stawiając pieczęć na czwartkowym zwycięstwie.

Ten wynik sprawił, że przy jednoczesnych porażkach Leśnika, Ogrodnika i LKS Studzionka wskoczyliśmy na pozycję wicelidera, co daje nam komfort rozgrywania meczy barażowych w roli gospodarza. W najbliższą niedzielę rozegrana zostanie ostatnia kolejka rundy zasadniczej, nasza drużyna uda się na mecz do Chełmu Śląskiego, gdzie zmierzy się z miejscową Stalą, która walcząc o przedłużenie ligowego bytu w tyskiej Klasie A i zapewne tanio skóry nie sprzeda. Zapowiada się ciekawy pojedynek na finiszu ligi.

Bardzo dziękujemy zgromadzonej publiczności za liczny udział i żywiołowy doping, zapraszamy w najbliższą niedzielę (11.06) na godzinę 17:00 do Chełmu Śląskiego by wspierać nasz zespół.
To co na progu rundy rewanżowej było naszym zaledwie marzeniem – zajmowaliśmy 9 miejsce i traciliśmy 12 punktów do 2 miejsca w tabeli – jest teraz na wyciągnięcie ręki !! Praca wykonywana na każdym treningu jest widoczna gołym okiem podczas meczy mistrzowskich, zespół tworzy zgrany kolektyw, a kolejne wyniki budują atmosferę w drużynie.


Pozostałe wyniki 29 kolejki:
Ogrodnik Cielmice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 1:2
LKS Woszczyce – Unia Bieruń Stary 5:2
Znicz Jankowice – Leśnik Kobiór 4:2
LKS Studzionka – GKS Krupiński Suszec 1:5
Fortuna Wyry – Stal Chełm Śląski 2:1
BAP Piast Bieruń – Siódemka Tychy 4:0
LKS Frydek – LKS Gardawice 5:3