BEZBRAMKOWY REMIS NA ZAKOŃCZENIE RUNDY ZASADNICZEJ

Wynikiem bezbramkowym zakończył się niedzielny mecz w Chełmie Śląskim. Taki rezultat powoduje, że kończymy rozgrywki na trzecim miejscu w tabeli i pierwszy mecz barażowy zagramy z Leśnikiem Grodno Kobiór przy Pszczyńskiej 7. Drużyna Stali, mimo ambitnej postawy w dzisiejszym spotkaniu, przyszły sezon zagra w Klasie B. Ostatnia kolejna obfitowała w bramki, 3 spotkania zakończyły się wynikiem 3:3, a piłkarze zdobyli łącznie 35 goli.


Klasa A
TS Stal Chełm Śląski – LKS SOKÓŁ WOLA 0:0
11.06.2023, godz. 17:00
ul. Techników 4b, Chełm Śląski


Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Jucha, Madeja, Kula, Morkisz (55′ Faruga) – Kudyba Karol, Porczyński (72′ Opołka), Sosna, Janosz – Szmidt, Kudyba Kacper
Rez: Rozmus, Kubeczko, Hamerla, Gruszka
Żółte kartki: –

Obsada sędziowska: Wadas Przemysław – Kościelniak Marcin, Ryguła Marcin


Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od dwóch groźnych strzałów z dystansu w wykonaniu drużyny Stali. Gospodarze, aby przedłużyć swój ligowy musieli to spotkanie koniecznie wygrać, widać było ogromną mobilizację w ich drużynie i walkę o każdy metr boiska. Spokojnie czekaliśmy na swoją okazję i taka nadarzyła się niebawem, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Rafał Kula. Gdy piłka była już w bramce gospodarzy chorągiewkę podniósł sędzia boczny sygnalizując rzekomego spalonego – jak pokazuje nagranie video w tej sytuacji nie miał jednak racji. Większość pierwszej części gry to walka w środku pola i kilka rzutów rożnych dla oby drużyn.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian w składzie, dopiero w 55 minucie zmęczonego Wojtka Morkisza zastąpił Jakub Faruga wprowadzając więcej spokoju w środkowej strefie boiska. Im bliżej końca spotkania tym bardziej gospodarze próbowali przesuwać grę pod naszą bramkę, jednak poza jedną sytuacją wybronioną przez Wojtka Kołka nie sprawiali większego zagrożenia. Co innego nasza drużyna – sytuacje były, jednak za każdym razem albo brakowało precyzji albo sytuację ratował drużynie Stali bramkarz Rafał Skuza – zdecydowanie najjaśniejsza postać meczu po ich stronie. Próbował trzykrotnie Kacper Kudyba, dwukrotnie Jakub Szmidt – za każdym razem jednak górą był goalkeeper Stali.
Wszystko to sprawiło, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wynik niedzielnego meczu powoduje, że w najbliższą sobotę zmierzymy się u siebie w meczu barażowym z Leśnikiem Grodno Kobiór (sobota 17.06, godz. 17.00), drużyna Stali natomiast opuszcza szeregi Klasy A. Stalowcom życzymy udanej batalii o powrót na ten szczebel rozgrywek. Jeśli z takim zaangażowaniem i determinacją będą rywalizować w meczach Klasy B to niewykluczone, że już za rok. Infrastruktura sportowa w Chełmie Śląskim na pewno stwarza ku temu warunki – trzymamy kciuki.

Pozostałe wyniki 30 kolejki:
GKS Krupiński Suszec
– LKS Frydek 4:1
LKS Gardawice – Fortuna Wyry 1:0
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – BAP Piast Gol Bieruń 3:3
Siódemka Tychy – LKS Studzionka 3:3
Czapla Kryry – Jankowice 3:3
LKS Woszczyce – Leśnik Kobiór 6:1
Unia Bieruń Stary – Ogrodnik Cielmice 0:4


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1 – Finałowy mecz barażowy nr 1
LKS SOKÓŁ WOLA – UKS Warszowice 5:1
10.06.2023, godz. 9:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Juniorzy po wygranym w rzutach karnych meczu półfinałowym z Leśnikiem Kobiór zagrali przy Pszczyńskiej 7 finałowy mecz barażowy z UKS Warszowice i zwyciężyli zdecydowanie 5:1. Zapewnili sobie tym samym sporą zaliczkę przed meczem wyjazdowym.

Bramki: Ryszard Kasprzycki x3, Bartosz Foltyn, Samob.

Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=WNucSfrOBT8


Młodzik D1
Turniej KP GKS Tychy Decathlon Cup
11.06.2023, godz. 9:00 – 14:00
ul. Edukacji 7, Tychy

Młodzicy mieli okazję do zbierania kolejnych doświadczeń biorąc udział w turnieju organizowanym przez Decathlon Mikołów i GKS Tychy. Rywalizacja z takimi zespołami jak Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów i GKS Tychy na pewno zaprocentuje w meczach ligowych. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 7 miejsce. Relację możecie znaleźć na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/sokolwola.oficjalna