DO AWANSU JEDEN KROK

Bilans naszej drużyny w meczach rozgrywanych przy Pszczyńskiej 7 w rundzie zasadniczej tj. 13 wygranych, 1 remis i 1 porażka sprawiał, że żaden fan Sokoła nie brał pod uwagę jakichkolwiek kłopotów w tym starciu. Kto jednak wie jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby nie obrona rzutu karnego przez Wojtka Kołka w 15 minucie. Druga połowa to już zdecydowana przewaga Sokoła i pozostaje nam się przygotowywać do finałowego starcia, które już za tydzień rozegramy z LKS Studzionka.


Półfinałowy mecz barażowy o awans do Ligi okręgowej
LKS SOKÓŁ WOLA – LKS Leśnik Grodno Kobiór 3:1 (0:0)
17.06.2023, godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Rafał Kula (asysta Jakub Szmidt), 54 min.
1:1 – Patryk Maiczek, 55 min.
2:1 – Tomasz Porczyński (asysta Nikodem Madeja), 69 min.
3:1 – Kacper Kudyba, 71 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Jucha, Madeja, Morkisz, Niesyto Filip (73′ Opołka) – Kudyba Karol (46′ Sosna), Kula (60′ Porczyński), Janosz, Faruga – Szmidt (87′ Gruszka), Kudyba Kacper (86′ Hamerla)
Rez: Kwaśniewski, Piwowar, Niesyto Miłosz
Żółte kartki: Szmidt, Porczyński

Obsada sędziowska: Konieczny Dawid – Ryguła Tomasz, Dragon Mateusz

Widzów: 520


Lekka przewaga Sokoła w pierwszych minutach i groźne kontrataki w wykonaniu przyjezdnych – tak wyglądał początek sobotniego spotkania przy Pszczyńskiej 7. Po jednej z takich kontr w okolicach 15 minuty w polu karnym zostaje sfaulowany gracz Leśnika i sędzia główny tego spotkania Dawid Konieczny wskazuje na punkt oddalony o 11 metrów od naszej bramki. W tak kluczowym momencie tego spotkania na wysokości zadania staje jednak Wojciech Kołek i broni strzał “z wapna” Łukasza Barana, za co otrzymuje burzę oklasków od licznie zgromadzonej publiczności. W dalszej części pierwszej odsłony mamy sytuacje bramkową Kacpra Kudyby, jednak bramkarz gości dwukrotnie w ciągu minuty ratuje swoją drużynę przed utratą gola. To samo czyni również pod koniec pierwszej połowy, kiedy znów próbuje go pokonać Kacper Kudyba – tym razem strzałem z okolic pola karnego.

Drugą połowę rozpoczynamy z jedną zmianą: w miejsce Karola Kudyby na boisku pojawia się Adrian Sosna, który z każdą kolejną minutą porządkuje grę w środkowej strefie boiska. Premierowego gola zdobywamy w 54 minucie – po rzucie wolnym Jakuba Szmidta akcję zamyka Rafał Kula i umieszcza piłkę w bramce przyjezdnych. Zdobyta bramka uśpiła naszych zawodników ponieważ goście zaraz po rozpoczęciu gry od środka boiska rozgrywają koronkową akcję i niecałą minutę później doprowadzają do wyrównania po strzale Patryka Maiczek. Niespełna kwadrans później znów rzut wolny w wykonaniu Jakuba Szmidta i mimo, że plan na jego wykonanie był zupełnie inny niż końcowy efekt, to piłka w ostatecznym rozrachunku ląduje pod nogami Tomasza Porczyńskiego i ten umieszcza ją w siatce sobotnich rywali. Jak wiadomo najlepszą obroną jest atak i tak też czynimy, po zdobytej bramce – natychmiastowo dążymy do strzelenia kolejnej. A to udaje się już w 71 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam pieczęć na zwycięstwie stawia Kacper Kudyba posyłając piłkę obok bramkarza drużyny Leśnika. Po tym ciosie przyjezdni z każdą upływającą minutą spotkania tracą nadzieję na odwrócenie losów meczu na swoją korzyść, a drużyna Sokoła nie forsuje już tempa tylko stara się długo utrzymywać futbolówkę w posiadaniu. Wynik 3:1 nie ulega zmianie i meldujemy się w finale rozgrywek.

Mecz finałowy rozegramy przy Pszczyńskiej 7 w najbliższą sobotę (24.06) z drużyną LKS Studzionka, która pokonała w Cielmicach Ogrodnika 2:1 po bramkach Mateusza Habora i Aleksandra Skipioła. O godzinie spotkania będziemy informować. Liczymy, że i tym razem na stadion zawita mnóstwo publiczności, a drużyna wykona ostatni krok w kierunku celu jakim jest powrót do Ligi okręgowej.

Bardzo dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za doping oraz wsparcie jakiego udzielili podczas zbiórki przeprowadzonej w przerwie spotkania z której środki zostaną przeznaczone na zakup nowego bębna.
Podziękowania dla Kolegi Dominika Białas, dzięki pracy którego możemy oglądać urywki tego spotkania z lotu Sokoła /póki co tylko bramka na 1:0 – https://www.youtube.com/watch?v=uPuY-Y-HIyE/, później pojawi się więcej materiałów) oraz dla Pana Tomasza Rożnawskiego z Portalu “Pstryk Piłka za kolejną serię zdjęć z meczów naszej drużyny – https://www.facebook.com/media/set?vanity=100039408371909&set=a.998238934833043.

Zapraszamy w najbliższą sobotę (24.06) na mecz finałowy.


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1 – Finałowy mecz barażowy nr 2
UKS Warszowice – LKS Sokół Wola 4:2
17.06.2023, godz. 11:00
ul. Cieszyńska 2, Warszowice

Bramki: Miłosz Niesyto, Eryk Tomala

Po pewnej wygranej w pierwszym domowym meczu 5:1 juniorzy pojechali bronić tej przewagi do Warszowic co im się w ostatecznym rozrachunku udało. Mimo, że w pewnym momencie rywal prowadził już 3:1 to nasza drużyna stanęła na wysokości zadania i tym zwycięstwem zapewniła sobie mistrzostwo Podokręgu Tychy. Wielkie brawa dla chłopaków i trenera za wykonaną pracę. Mamy nadzieję, że już niedługi kilku zawodników z tej ekipy będzie cieszyć nas swoją grą w szeregach pierwszego zespołu.

Juniorzy Młodsi B1 – Mistrzowie Podokręgu Tychy – wiosna 2023