DO TRZECH RAZY SZTUKA

Sobotni mecz barażowy jak na finał przystało trzymał w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra. W przypadku studzieńczan sprawdziło się przysłowie, że do trzech razy sztuka. Przegrali rok temu baraż z Rotuzem Bronów, przegrali pechowo 2 lata temu na finiszu rozgrywek. Tym razem jednak dopięli swego i po emocjonującym spotkaniu wygrali na Pszczyńskiej 7 dopiero jako druga drużyna w mijającym sezonie rozgrywkowym. Zawodnikom, działaczom i kibicom LKS Studzionka gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w rozgrywkach Klasy okręgowej.


Finałowy mecz barażowy o awans do Ligi okręgowej
LKS SOKÓŁ WOLA – LKS Studzionka 2:3 (2:2)
24.06.2023, godz. 17:30
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Nikodem Madeja (asysta Jakub Faruga), 12 min.
1:1 – Mateusz Habor, 19 min.
2:1 – Kacper Kudyba (asysta Jakub Jucha), 28 min.
2:2 – Marek Skipioł, 35 min.
2:3 – Mateusz Habor, 62 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Jucha, Madeja, Morkisz (73′ Porczyński), Niesyto Filip (72′ Opołka) – Kula (53′ Kudyba Karol), Sosna, Janosz, Faruga – Szmidt, Kudyba Kacper
Rez: Kwaśniewski, Piwowar, Niesyto Miłosz, Hamerla, Gruszka
Żółte kartki: Faruga

Obsada sędziowska: Dziopak Paweł- Bielecki Jacek, Kalinowski Rafał

Widzów: 700


Dawno na Pszczyńskiej 7 nie było tylu kibiców, dawno nie mieliśmy takiej oprawy meczowej, ale dawno też nie graliśmy o taką stawkę jak w minioną sobotę. Drużyna bardzo dobrze weszła w mecz od samego początku aktywnie grając w ofensywie. W 12 minucie spotkania objęliśmy prowadzenie kiedy Nikodem Madeja strzałem głową umieścił piłkę w bramce LKS Studzionka. Do wyrównania kilka minut później doprowadził niezawodny Mateusz Habor, który po wejściu w pole karne z lewej strony posłał piłkę pod poprzeczkę Wojciecha Kołka. Stracona bramka w żaden sposób nie podłamała naszej drużyny – po akcji z prawej strony boiska i płaskim dośrodkowaniu piłkę do siatki kieruje Kacper Kudyba i znów obejmujemy prowadzenie. Reakcja gości jest dość szybka, kiedy po zamieszaniu w polu bramkowym znów doprowadzają do wyrównania. Pojedynek przybiera obrót “cios za cios”, a pierwsza odsłona meczu kończy się rezultatem remisowym.

Druga połowa w początkowej fazie to wzajemne badanie sił. Po godzinie gry po raz pierwszy na prowadzenie wychodzą studzieńczanie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym Mateusz Habor sprzed 16 metra płaskim strzałem umieszcza piłkę w krótkim rogu bramki Sokoła. Od tego momentu stajemy się stroną atakującą goście natomiast ograniczają się do kontr i umiejętnie “kradną” kolejne minuty spotkania. Kilka razy przedostajemy się pod bramkę sobotnich rywali, nie mniej jednaj nie są to jakieś klarowne sytuacje. Najdogodniejszą po szybkiej kontrze mają gości, kiedy to Mateusz Habor próbuje lobować Wojciecha Kołka, a piłka o centymetry mija naszą bramkę. W końcówce mamy przewagę jednego zawodnika na placu gry po ukaraniu jednego z zawodników LKS Studzionka czerwoną kartką, na nic jednak się to zdaje. Goście “ryglują” dostęp do naszej bramki i ostatecznie dowożą wynik 2:3 do końca spotkania. Po chwili zawodnicy gości wznoszą ramiona w geście tryumfu, a następnie odbierają okazały puchar za awans do Ligi okręgowej w sezonie 2022/23.

Serdecznie dziękujemy za liczną obecność, doping, oprawę meczową, przeprowadzenie transmisji live ze spotkania. Podziękowania dla młodych zawodników UKS SPS Wola za wyprowadzenie zawodników na murawę boiska oraz ich opiekunom i rodzicom. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę naszych Partnerów i Sponsorów dzięki którym udało się w tym sezonie zorganizować rozgrywki wszystkich naszych drużyn. Przypominamy, że promocję do wyższej ligi uzyskały drużyny juniorów i trampkarzy, ekipie seniorów zabrakło tak niewiele. Wielkie ukłony i wyrazy uznania dla zawodników, sztabu trenerskiego i medycznego, gospodarzy i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagali naszemu klubowi w mijającym sezonie. Mamy nadzieję, że wykonana praca zaowocuje już w nadchodzącej rundzie jesiennej.

Na dniach pojawi się jeszcze sporo materiałów z finałowego starcia, przygotujemy również podsumowanie sezonu dla wszystkich naszych drużyn. Już dziś zapraszamy na mecze rundy jesiennej, o terminach spotkań będziemy na bieżąco informować.

WIDEO: