NA P7 BEZ PUNKTÓW

Inauguracyjne spotkanie na Pszczyńskiej 7 zakończyło się porażką naszego zespołu. Rywal z Łąki zadał jeden “cios” w pierwszej spotkania i dowiózł zwycięstwo do końca regulaminowego czasu gry. Obie drużyny miały jeszcze swoje aczkolwiek nieliczne okazje bramkowe, a sam mecz ze względu na upał jaki panował w sobotnie popołudnie nie był porywającym widowiskiem. Niestety ten smutny tydzień dla całej naszej klubowej społeczności kończymy porażką.


Klasa A Podokręg Tychy – 2 kolejka
LKS SOKÓŁ WOLA – LKS Łąka 0:1 (0:1)
19.08.2023, godz. 17:30
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramka:
0:1 – LKS Łąka, 38 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Morkisz, Madeja, Kula (Niesyto Filip), Jucha – Ryszka, Kudyba Karol (Opołka), Faruga, Czempas, Janosz – Szmidt
Rez: Maroszek, Kubeczko, Śmieja
Żółte kartki: Szmidt, Niesyto, Jucha, Faruga
Czerwone kartki: Faruga, Mirosław Madeja (kwestionowanie decyzji sędziego)
Obsada sędziowska: Borkowski Jakub – Kalinowski Rafał, Skrobisz Kamil
Widzów: 200


Spotkanie poprzedziła minuta ciszy oraz specjalna oprawa przygotowana przez kibiców na znak pamięci o naszych tragicznie zmarłych kolegach: Szymonie, Adamie i Mikołaju.

W całym meczu było widać, że tragedia kolegów i ich rodzin “siedzi” zawodnikom drużyny Sokoła w głowach, brak było tej radości z gry, którą widzieliśmy choćby w rundzie wiosennej. W pierwszej odsłonie w zasadzie nie stworzyliśmy sobie jakiejś dogodnej sytuacji pod bramką rywala, jedynie strzałami z dystansu próbowaliśmy niepokoić goalkeepera LKS Łąka, ale ten za każdym razem stawał na wysokości zadania. Rywale, oprócz bramki strzelonej w 38 minucie w zamieszaniu podbramkowym, mieli jeszcze strzał w słupek i w zasadzie na tym emocje się zakończyły no chyba, że dodamy te, które serwował nam arbiter główny tego spotkania.

Druga połowa meczu przyniosła naszej drużynie niewykorzystane dwie klarowne sytuacje: najpierw Jakub Szmidt po wyjściu “sam na sam” z bramkarzem trafia prosto w niego, a kilkanaście minut później dwóch naszych graczy mija się z piłką przy próbie zamknięcia dogrania po ziemi z prawej strony. Rywale najlepszą szansę mają w okolicach 80 minuty kiedy to w zamieszaniu podbramkowym ofiarna interwencja Jakuba Juchy zapobiega utracie drugiego gola w tym spotkaniu. Końcówka rywalizacji to pośpiech, a co za tym idzie mnóstwo niedokładności z naszej strony, rywal z kolei raz po raz “kradnie” cenne sekundy przy każdej nadarzającej się sytuacji, a sporo zamieszania swoimi decyzjami wprowadza też główny rozjemca. W ostatnich minutach drugą żółtą kartkę obejrzał Jakub Faruga i pożegnał wcześniej swoich kolegów.


Pozostałe mecze 2 kolejki:
Unia Bieruń Stary – LKS Gardawice 2:0
Znicz Jankowice – Czułowianka Tychy 4:0
Ogrodnik Cielmice – Leśnik Kobiór 2:3
LKS Wisła Wielka – LKS Studzienice 2:1
GTS Bojszowy – LKS Woszczyce 1:2
Krupiński Suszec – Fortuna Wyry 0:3
Siódemka Tychy – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 3:0