POŻEGNANIE “KWASIA” Z PORAŻKĄ, MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

Sobotni mecz był ostatnim występem w zółto-czarnych barwach Piotra Kwaśniewskiego. Nasz wieloletni bramkarz po 108 rozegranych spotkaniach postanowił zawiesić buty i rękawice na przysłowiowym “kołku”. W dalszym ciągu udziela się on w naszym klubie szkoląc kolejne pokolenie bramkarzy oraz działając w zarządzie. Piotrowi serdecznie dziękujemy za zdrowie zostawione na boisku, niestety na pożegnanie nie udało się sprawić koledze prezentu w postaci wygranej.


Klasa A Podokręg Tychy – 6 kolejka
SOKÓŁ WOLA – LKS Gardawice 1:2 (1:1)
09.09.2023, godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Adrian Sosna (asysta Jakub Jucha), 28 min.
1:1 – Tomasz Zastawny (głową), 29 min.
1:2 – Kamil Porwolik (głową), 58 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kwaśniewski (40′ Kołek) – Morkisz, Madeja, Janosz – Jucha, Faruga, Ryszka, Kudyba Karol (78′ Opołka) – Czempas (74′ Kula), Sosna – Szmidt
Rez: Maroszek, Piwowar, Porczyński, Śmieja, Kubeczko, Niesyto Miłosz
Żółte kartki: Szmidt, Madeja Nikodem
Obsada sędziowska: Kołodziej Artur – Pluszczyk Eugeniusz, Frejowski Aleksander
Widzów: 200


Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od ceremonii pożegnania naszego wieloletniego zawodnika Piotra Kwaśniewskiego, który otrzymał od zarządu zestaw upominkowy, a od licznie zgromadzonej publiczności porcję gromkich braw. “Kwasiu” rozegrał swoje ostatnie 40 minut w bramce Sokoła, po czym zastąpił go Wojciech Kołek. Upalne i duszne popołudnie na pewno nie sprzyjało tempu gry jakie zaoferowały nam tego popołudnia obie drużyny. Pierwszy raz zagroziliśmy bramce Gardawian około 20 minuty kiedy Miłosz Janosz po dośrodkowaniu z prawej strony posłał piłkę nad poprzeczką bramki rywali. W 28 minucie prawą flanką popędził Jakub Jucha i wrzucił mocną piłkę w pole karne rywali. Krótkie piąstkowanie bramkarza wprowadziło zamieszanie w szeregach obronnych rywali z czego skrzętnie skorzystał Adrian Sosna i skierował piłkę do siatki drużyny LKS. Jeszcze dobrze kibice nie usiedli na swoich miejscach, a już mieliśmy wyrównanie. Mocna centra z rzutu rożnego egzekwowanego z lewej strony boiska trafia prosto na głowę Tomasza Zastawnego i Piotrowi Kwaśniewskiemu pozostaje tylko odprowadzić wzrokiem piłkę wpadającą idealnie w narożnik po jego lewej ręce. Stałe fragmenty gry, a w szczególności rzuty wolne, rożne adresowane w kierunku wysokich zawodników drużyny gości to w zasadzie jedyna broń za pomocą której swoich szans szukali zawodnicy z Gardawic. Jak się okazało w drugiej odsłonie taka taktyka wystarczyła do wywiezienia z P7 kompletu punktów.

W drugiej części spotkania goście zdecydowanie wyżej atakowali naszą drużynę, a przewaga warunków fizycznych wystarczyła im by kontrolować grę w środkowej strefie boiska. Na pewno odczuwalny był w naszej ekipie brak kontuzjowanego Kacpra Kudyby, osamotniony Jakub Szmidt szukał swoich szans, ale w wielu sytuacjach brakowało mu wsparcia w linii ataku. Goście drugą bramkę zdobyli w identyczny sposób jak tę premierową – dośrodkowanie z rzutu rożnego z prawej strony trafiło na głowę Kamila Porwolika, a ten skierował futbolówkę do siatki. Pomimo naszych prób po stracie gola nie udało nam się doprowadzić nawet do wyrównania. Próbowaliśmy z prawej strony – do spółki Jakub Jucha z Adrianem Sosną, czy też lewej – Marcin Opołka, Jakub Szmidt, niestety żadna z tych prób nie przyniosła nam gola. Mimo, że drużyna włożyła sporo wysiłku w to spotkanie to liczna ilość błędów i niedokładności w zasadzie w każdym sektorze boiska nie pozwoliła nam na powiększenie swojego dorobku punktowego.
Gościom gratulujemy ambitnej postawy – walka i determinacja wystarczyły tego popołudnia na drużynę Sokoła. Mamy nadzieję, że już w kolejnym meczu wrócimy na zwycięską ścieżkę.

Dziękujemy kibicom za wsparcie, w tak trudnych momentach jest ona szczególnie ważne by przywrócić w drużynie wolę walki i wiary we własne umiejętności przed kolejnymi pojedynkami. W ramach 7 kolejki zagramy 17 września (16.00) w Jankowicach z tamtejszym Zniczem.


Pozostałe wyniki meczów 6 kolejki:

Unia Bieruń Stary – Ogrodnik Cielmice 0:0
LKS Wisła Wielka – Znicz Jankowice 4:0
GTS Bojszowy – Czułowianka Tychy 3:0
Krupiński Suszec – Leśnik Kobiór 2:0
Siódemka Tychy – LKS Studzienice 8:1
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – LKS Łąka 0:0
Fortuna Wyry – LKS Woszczyce 1:1


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
LKS SOKÓŁ WOLA – LKS Miedźna 9:0
10.09.2023, godz. 12:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:

Nasi juniorzy nie zwalniają tempa, po pewnej wygranej 3:0 z Czarnymi Piasek tym razem gromią u siebie drużynę LKS Miedźna w stosunku 9:0. Wielkie brawa dla całej drużyny.


IV Liga Okręgowa Trampkarz Młodszy C2
LKS Łąka – LKS SOKÓŁ WOLA 3:2
09.09.2023, godz. 9:00
ul. Turystyczna 21, Łąka

Bramki: Karol Dziubek, Wiktor Twardziak

Mimo ambitnej postawy i dwóch strzelonych goli nie udało się podopiecznym trenera Wojciecha Opołki zapisać pierwszych punktów w tej rundzie na swoim koncie. Kolejna szansa przez nimi 17 września w domowym pojedynku z LKS Wisła Wielka.