NIEDZIELA NA PLUS

Wszystkie nasze drużyny rozegrały swoje mecze w ostatnią niedzielę: seniorzy zremisowali w Wiśle Wielkiej 1:1 grając godzinę w 10-ciu, trampkarze również dopisali punkt do swojego dorobku po remisie 3:3 z UKS Josieniec Radostowice, a juniorzy w meczu na szczycie pokonali zdecydowanie ekipę BAP Piast Gol Bieruń 5:1.

Klasa A
LKS Wisła Wielka – SOKÓŁ WOLA 1:1 (1:1)
01.10.2023, godz. 16:00
ul. Mleczna 12, Wisła Wielka

Bramki:
0:1 – Marcin Opołka (asysta Rafał Kula), 23 min.
1:1 – Michał Żupa (rzut wolny), 32 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Niesyto Filip, Morkisz, Kula (29′ Piwowar), Janosz, Ryszka – Opołka (83′ Niesyto Miłosz), Faruga, Czempas, Szmidt – Kudyba Karol (80′ Śmieja)
Rez: Maroszek, Kubeczko, Niesyto Miłosz
Żółte kartki: Oskar Malarek, Kamil Walecki (obaj LKS Wisła Wielka)
Czerwone kartki: Filip Niesyto (31′)
Obsada sędziowska: Borkowski Jakub – Ryguła Tomasz, Białas Leszek
Widzów: 50

Do tego spotkania nasza drużyna podeszła niezwykle skoncentrowana i zmobilizowana by po niepowodzeniach w ostatnich spotkaniach “zapunktować”. W 23 minucie do piłki wrzuconej w prawy narożnik pola karnego rywali przez Rafała Kulę ruszył zdecydowanie Marcin Opołka i ubiegając dwóch obrońców rywali uderzył idealnie z prawej nogi po długim roku otwierając wynik spotkania. W 29 minucie niestety boisko opuścić musiał Rafał Kula ze względu na uraz kostki. I jakby nieszczęść było mało niespełna 2 minuty później błąd przy wyprowadzaniu piłki z naszej połowy popełnia Filip Niesyto i po jej przejęciu przez zawodnika LKS Wisła Wielka powala go na murawę. Jako, że w tej sytuacji zawodnik gospodarzy wychodził na czystą pozycję decyzja arbitra tego spotkania pana Jakuba Borkowskiego mogła być tylko jedna – czerwona kartka. Trudno powiedzieć jaka idea przyświecała naszemu bramkarzowi przy ustawianiu muru przy rzucie wolnym podyktowanym za faul Filipa Niesyto, nie mniej jednak przy strzale Michała Żupy Wojciech Kołek był całkowicie zasłonięty i trudno było obronić strzał rywala. Pierwsza połowa kończy się zatem wynikiem remisowym.

W drugie połowie mimo gry w 10-tkę naszej drużynie nie można było odmówić zaangażowania i walki o każdy centymetr boiska. Ofiarność każdego z zawodników spowodowała, że z meczu drużyna wracała w bardzo dobrych humorach, a do swojego dorobku punktowego dopisujemy kolejne oczko, które patrząc na przebieg i okoliczności tego pojedynku bardzo wysoko musimy sobie cenić.

Kolejne spotkanie rozegramy znów na wyjeździe, tym razem w najbliższą sobotę (07.10 godz.16:00) gościć będziemy w Bieruniu Starym w rywalizacji z miejscową Unią.

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
BAP Piast GOL Bieruń Nowy – LKS SOKÓŁ WOLA 1:5 (1:4)
01.10.2023, godz. 9:30
ul. Warszawska 270, Bieruń Nowy

Bramki: Bartosz Foltyn x2, Miłosz Niesyto, Bartosz Stefański, Mateusz Szczotka

W niedzielny poranek w Bieruniu Nowym został rozegrany mecz na szczycie ponieważ mierzyły się ze sobą dwie pierwsze drużyny w tabeli. Sokoliki nie pozostawiły gospodarzom złudzeń, kto powinien zasiadać na pozycji lidera. Już po pierwszej połowie prowadziliśmy 4:1, w drugiej Bartosz Foltyn dokłada kolejnego gola i można z radością wracać do domu. Przez całe spotkanie drużyna Rafała Kuli prowadziła grę i kontrolowała jego przebieg, można mieć co prawda trochę zastrzeżeń co do skuteczności, ale jak mawia stare porzekadło zwycięzców się nie sądzi i tego się trzymajmy.

IV Liga Okręgowa Trampkarz C2 Grupa 1
LKS SOKÓŁ WOLA – UKS Josieniec Radostowice 3:3 (3:2)
01.10.2023, godz. 9:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki: Wiktor Twardziak (rzut karny), Szymon Kotyrba, Aleksander Waluś

Drużyna trampkarzy z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, szkoda że w niedzielny poranek nie potrafiła dowieźć przewagi jaką zbudowała sobie na początku meczu po objęciu prowadzenia 3:0. Podopieczni trenera Wojciecha Opołki ostatecznie zremisowali 3:3, a wynik taki mimo, że pozostawia niedosyt, to na pewno nie krzywdzi żadnej z drużyn.