WEEKENDOWE GRANIE

W weekend zagrały dwie nasze drużyny: seniorzy ulegli przy P7 GTS Bojszowy, a juniorzy również u siebie zmierzyli się z AKS Nadwiślan Góra.


Klasa A
SOKÓŁ WOLA – GTS Bojszowy 0:2 (0:0)
14.10.2023, godz. 11:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
0:1 – Mateusz Dudek, 70 min.
0:2 – Mateusz Dudek, 90 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Jucha, Morkisz, Ryszka, Niesyto Filip (46′ Faruga) – Opołka (72′ Śmieja), Niesyto Miłosz (46′ Porczyński), Sosna, Czempas (80′ Kudyba Kacper), Janosz (85′ Piwowar) – Szmidt
Rez: Maroszek, Kubeczko, Madeja, Kudyba Karol
Żółte kartki: Jucha, Szmidt, Niesyto Filip
Obsada sędziowska: Wadas Przemysław – Rosa Damian, Dragon Mateusz
Widzów: 200


W dniu dzisiejszym zobaczyliśmy zgoła inny zespół Sokoła niż w ostatniej potyczce z Unią Bieruń Stary.
W pierwszej połowie w zasadzie nie stworzyliśmy zagrożenia pod bramką rywala z Bojszów, próbowaliśmy strzelać z dystansu, ale wszystkie te strzały mijały światło bramki bądź blokowali je obrońcy GTS-u. Rywali mieli kilka okazji pod nasza bramką, a w jednej z nich Mateusz Wróbel “ostemplował” poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wojciecha Kołka. Na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku bezbramkowym.

W drugiej odsłonie, a dokładnie w 59 minucie oddaliśmy pierwszy strzał w światło bramki GTS-u. Na nic zdały się kolejne zmiany w naszym zespole, okazji było jak na lekarstwo. Co innego bojszowianie – ochoczo konstruowali swoje akcje, dwa razy piłka po uderzeniach kolejno Nikodema Honca i Mateusza Dudka obijała oba słupki naszej bramki. W 70 minucie w zamieszaniu podbramkowym goście dopięli swego po główce Mateusza Dudka, który z bardzo bliskiej odległości zdołał pokonać Wojciecha Kołka, nie wiedząc czemu nasz goalkeeper nie ruszył do tej “zawieszonej” piłki tylko pozostał praktycznie na linii bramkowej przy “krótkim” słupku. Trochę ożywienia wniosło wprowadzenia na boisko Kacpra Kudyby, po jednej z akcji w końcówce meczu znalazł się on “oko w oko” z bramkarzem GTS-u, ale niestety przegrał ten pojedynek. W zasadzie już w doliczonym czasie gry w zamieszaniu podbramkowym straciliśmy drugiego gola, którego autorem był ponownie Mateusz Dudek.

Zawodnikom GTS-u gratulujemy zwycięstwa. Naszej drużynie pozostaje walczyć o kolejne ligowe punkty w przyszłą sobotę w Suszcu (21.10 godz. 15:00), gdzie zmierzymy się z liderem – zespołem Krupińskiego.


Wyniki pozostałych meczów 11 kolejki:
LKS Studzienice – Unia Bieruń Stary 0:3
Leśnik Kobiór – LKS Łąka 2:10
Czułowianka Tychy – LKS Woszczyce 0:2
LKS Gardawice – Fortuna Wyry 1:3
Znicz Jankowice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 4:2
Ogrodnik Cielmice – Siódemka Tychy 1:2
LKS Wisła Wielka – Krupiński Suszec 1:3


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
LKS SOKÓŁ WOLA – AKS Nadwiślan Góra 4:1 (4:0)
15.10.2023, godz. 12:00
ul. Pszczyńska 7, Wola


Bramki:
1:0 – Miłosz Niesyto,
2:0 – Miłosz Niesyto,
3:0 – Szymon Kotyrba
4:0 – Mateusz Szczotka
4:1 – Dawid Szweda [AKS]

Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=7Xr49tuZzfY