ZWYCIĘSTWO W OSTATNICH SEKUNDACH

Pojedynek z zajmującą 4 miejsce w ligowej tabeli Siódemką Tychy trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Mimo, że na przerwę schodziliśmy przegrywając 0:1, to udana pogoń w końcówce meczu sprawiła, że punkty zostały przy P7. Nie powiodło się tym razem naszej młodzieży – zarówno drużyny trampkarzy jak i juniorów musiały uznać wyższość swoich rywali.


Klasa A
SOKÓŁ WOLA – KS Siódemka Tychy 2:1 (0:1)
28.10.2023, godz. 14:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
0:1 – Patryk Gajewski, 35 min.
1:1 – Kacper Kudyba (asysta Adrian Sosna), 73 min.
2:1 – Adrian Sosna (asysta Dawid Czempas), 90 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Maroszek – Jucha, Ryszka, Janosz – Kula (74′ Madeja), Porczyński, Sosna, Opołka (58′ Kudyba Kacper), Faruga, Czempas – Szmidt
Rez: Kołek, Kubeczko, Śmieja, Niesyto Miłosz, Niesyto Filip, Morkisz, Piwowar
Żółte kartki: Szmidt, Sosna
Obsada sędziowska: Celder Andrzej – Badura Natan, Zawiśliński Jacek
Widzów: 120
Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=mo7S_eZAoOE


Po dwóch z rzędu porażkach drużyna przystąpiła do meczu domowego z Siódemką Tychy niezwykle skoncentrowana. Pierwsza połowa to konsekwentna gra obu ekip. Ze swojej strony mieliśmy okazję bramkową Marcina Opołki – po jego strzale piłka ląduje wysoko nad poprzeczką oraz uderzenie z dystansu Rafała Kuli, po którym piłka “ostemplowała” poprzeczkę. Niestety jeden z niewielu groźnych w tej części meczu wypadów tyszan zakończył się dla nich golem autorstwa Patryka Gajewskiego. Strata piłki w środku pola uruchomiła akcję lewą stroną boiska, a zawodnik gości dopadł do płasko zagranej piłki w okolicach 8 metrów od naszej bramki i pokonała Jakuba Maroszka.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando Sokoła, nie mniej jednak to goście mieli sytuację, kiedy ich zawodnik stanął oko w oko z naszym bramkarzem. Na szczęście Jakub Maroszek odważnym wybiegiem z bramki zapobiegł utracie gola, aczkolwiek ucierpiał przy obronie tego strzału. Z kolei z okolic pola bramkowego po jednym z dośrodkowań z kornera z prawej strony akcję próbował zamknąć Miłosz Janosz, ale zabrakło precyzji by futbolówka znalazła drogę do bramki sobotniego rywala. Im bliżej końca meczu, tym z większą pasją nasza drużyna nacierała na bramkę tyszan. Swoją obecność na boisku po powrocie po kontuzji zaznaczył Kacper Kudyba, który przejął zagraną przez Adriana Sosnę piłkę w polu karnym Siódemki, ze spokojem minął bramkarza i umieścił ją w siatce. Zdobyty gol dodał jeszcze więcej animuszu drużynie Sokoła, raz z lewej, raz z prawej sunęły ataki na bramkę gości, szczególnie niebezpiecznie było po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, których to egzekwowaliśmy w końcówce meczu sporo. Gdy rozpoczął się doliczony czas gry zapewne niewielu spodziewało się, że na Pszczyńskiej 7 zostanie komplet punktów. W 92 minucie kolejne z dośrodkowań z kornera powoduje zamieszanie w polu bramkowym tyszan, a najwięcej spokoju zachowuje tam Adrian Sosna i umieszcza futbolówkę w bramce drużyny Siódemki Tychy. W kilka sekund po tym arbiter kończy sobotnie spotkanie, a my możemy dopisać komplet punktów do swojego dorobku.
Podsumowując mecz należy obiektywnie stwierdzić, że pierwsza połowa należała do gości, natomiast druga już zdecydowanie do Sokoła, a walka i determinacja do ostatnich sekund meczu spowodowały, że drużyna “wyrwała” rzutem na taśmę to zwycięstwo.

Serdecznie dziękujemy naszym kibicom za liczny udział, doping i wiarę w drużynę do ostatnich sekund meczu.

W ramach następnej kolejki ligowych zmagań zmierzymy się w sobotę (04.11. godz. 14:00) w meczu wyjazdowym z LKS Rudołtowice-Ćwiklice, już dziś zapraszamy na to spotkanie.


Pozostałe wyniki meczów 13 kolejki:

Leśnik Kobiór – Unia Bieruń Stary 0:3
Czułowianka Tychy – LKS Studzienice 0:1
LKS Gardawice – LKS Łąka 3:3
Znicz Jankowice – LKS Woszczyce 2:6
Ogrodnik Cielmice – Fortuna Wyry 4:4
LKS Wisła Wielka – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 0:3
GTS Bojszowy – Krupiński Suszec 4:0


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1 – Pierwszy mecz finałowy
SOKÓŁ WOLA
LKS Bestwinka 1:2 (0:2)
29.10.2023, godz. 12:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramka: Miłosz Niesyto (rzut karny)

Nie udało się naszym juniorom wykorzystać atutu własnego boiska w pierwszym meczu finałowym o mistrzostwo IV Ligi Okręgowej. Nie mniej jednak porażka jedną bramką nie stawia naszego zespołu na straconej pozycji w meczu rewanżowym.


IV Liga Okręgowa Trampkarz C2 Grupa 1
SOKÓŁ WOLA – MKS Iskra Pszczyna 0:2 (0:0)
29.10.2023, godz. 9:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Mimo ambitnej postawy i momentami naprawdę dobrej gry nie powiodło się podopiecznym trenera Wojciecha Opołki w meczu z liderem rozgrywek – zespołem pszczyńskiej Iskry. Porażka 0:2 ujmy nie przynosi, a kolejna szansa na punkty już za tydzień.