SOBOTA NA CZWÓRKĘ Z PLUSEM

Wszystkie nasze drużyny zagrały dziś swoje spotkania w roli gościa, co jednak nie przeszkodziło w zdobyciu punktów. Do południa zwycięstwa odnieśli trampkarze młodsi i juniorzy, popołudniu remisem zadowolić musiała się pierwsza drużyna.


Klasa A
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – SOKÓŁ WOLA 0:0
04.11.2023, godz. 14:00
ul. Wolności 106, Rudołtowice

Skład LKS Sokół Wola:
Maroszek – Jucha, Madeja, Ryszka -Janosz, Kula (50′ Kudyba Kacper), Porczyński, Opołka – Faruga, Czempas (80′ Niesyto Miłosz) – Sosna
Rez: Kołek, Kubeczko, Niesyto Filip
Żółte kartki: Kołek, Porczyński, Kula
Obsada sędziowska: Dragon Mateusz – Celder Andrzej, Zawiśliński Jacek
Widzów: 40


Pierwsza odsłona sobotniego spotkania to zdecydowanie dużo walki w środku pola i w zasadzie jedna dogodna sytuacja z naszej strony po której piłka po sprytnym zagraniu jej między nogami bramkarza w sytuacji sam na sam przez Adriana Sosną o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Kilka wrzutek w pole karne zespołu Ruł również nie sprawiło kłopotu defensorom i bramkarzowi miejscowych. Z drugiej strony boiska gospodarze w zasadzie ani razu nie zatrudnili Jakuba Maroszka stąd obie drużyny udawały się do szatni po 45 minutach gry przy wyniku 0:0.

Druga połowa meczu zdecydowana przewaga Sokoła, sporo ożywienia w nasze szeregi wniósł wprowadzony w 50 min. Kacper Kudyba. Dwukrotnie szczęścia zabrakło po uderzeniach Adriana Sosny, po których piłka kończyła swój lot na poprzeczce bramki LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Walka, zaangażowanie i determinacja naszego zespołu szczególnie w ostatniej fazie meczu nie pozwoliły sięgnąć po komplet punktów. W kilku sytuacjach arbitrowi głównemu tego spotkania zabrakło odwagi by odgwizdać przewinienia obrońców Ruł we własnym polu karnym. Wynik remisowy na pewno zadawala gospodarzy, dla zespołu Sokoła patrząc na przebieg meczu to jednak strata 2 punktów.

Za tydzień ostatni mecz rundy jesiennej – w Święto Niepodległości (sobota, 13:30) zmierzymy się z ekipą Fortuny Wyry. Zapraszamy serdecznie do wspierania naszej drużyny.


Pozostałe wyniki meczów 14 kolejki:
Unia Bieruń Stary – Krupiński Suszec 1:4
Siódemka Tychy – GTS Bojszowy 5:2
Fortuna Wyry – LKS Wisła Wielka 4:1
LKS Woszczyce – Ogrodnik Cielmice 2:3
LKS Łąka – Znicz Jankowice 5:0
LKS Studzienice – LKS Gardawice 1:1
Leśnik Kobiór – Czułowianka Tychy 1:4


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1 – Drugi mecz finałowy
LKS Bestwinka – SOKÓŁ WOLA 2:3 (0:1)
04.11.2023, godz. 9:00
ul. Św. Floriana 94, Bestwinka

Bramki: Mateusz Szczotka x2, Miłosz Niesyto

Po nikłej porażce 1:2 na P7 nasi juniorzy wzięli rewanż i pokonali na wyjeździe zespół LKS Bestwinka 3:2. Dwie bramki dla żółto-czarnych zdobył Mateusz Szczotka, jedną dołożył kapitan drużyny – Miłosz Niesyto. Tym spotkaniem drużyna zakończyła udaną rundę jesienną finalnie zajmując 2 lokatę.
Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=ROgHKI0b72Q


IV Liga Okręgowa Trampkarz C2 Grupa 1
UKS Josieniec Radostowice – SOKÓŁ WOLA 3:6 (2:2)
04.11.2023, godz. 9:00
ul. Dworcowa 56, Radostowice

Bramki: Wiktor Twardziak x3, Szymon Kotyrba, Oskar Pietras, Aleksander Waluś

W ramach przedostatniej kolejki ligowej nasza najmłodsza zagrała w Radostowicach i odniosła kolejne zwycięstwo. Okazałym dorobkiem bramkowym podzielili się: Wiktor Twardziak – 3 gole oraz po jednym – Oskar Pietras, Szymon Kotyrba i Aleksander Waluś. Za tydzień (niedziela 12 listopada, godz. 9:00) Sokoliki zmierzą się na P7 z zespołem LKS Łąka.