PODSUMOWANIE WEEKENDU (20-21 kwietnia)

Ostatni weekend możemy zaliczyć do bardzo udanych wszak nie zawsze na dwa rozegrane mecze zdobywa się 6 punktów przy 10 strzelonych bramkach i ani jednej straconej. Seniorzy wygrywają w Gardawicach pierwszy raz od 1992 roku, a juniorzy gromią LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Zapraszamy do podsumowania weekendu w wykonaniu naszych drużyn.


Klasa A – 21 kolejka
LKS Gardawice – SOKÓŁ WOLA 0:1 (0:1)
20.04.2024, godz. 17:00
ul. Katowicka 112, Gardawice

Bramka:
0:1 – Jakub Szmidt (rzut karny), 33 min.

Skład:
Kołek – Niesyto Filip, Madeja, Jucha – Ryszka, Kula, Kuźnik, Opołka, Czempas – Śmieja, Szmidt
Rez: Kwaśniewski, Janosz, Kasprzycki, Niesyto Miłosz, Kubeczko, Faruga, Kudyba Kacper

Żółte kartki: Kula, Szmidt, Niesyto Filip, Jucha, Kudyba Kacper
Obsada sędziowska: Rosa Damian – Dziubany Mateusz, Konieczny Kamil
Widzów: 50
Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=MddaPMvLSLM


Gardawice to ciężki teren dla większości drużyn naszej ligi, specyficzne boisko (choć już po remoncie) oraz grający fizyczną piłkę rywal powodują, że niejedna drużyna potrafi tutaj zostawić punkty. Warto przypomnieć, że ostatnie zwycięstwo odnotowaliśmy tu w 1992 roku czyli w sezonie, kiedy to Sokół po raz pierwszy awansował do Ligi okręgowej. Później przez kilkanaście lat (1993-2014) nie graliśmy na tym terenie, w latach późniejszych nawet jak wygrywaliśmy ligę to udawało nam się tylko raz wywieźć z Gardawic remis (sezon 2014/2015 – wynik 2:2), pozostałe mecze kończyły się triumfami gospodarzy. Na korzystny bilans meczowy z tym rywalem wpływały przed wszystkim wysokie wygrane na swoim terenie.

W meczu tym zabrakło Tomasza Porczyńskiego (karki), Adriana Sosny i Jakuba Maroszka (obaj sprawy osobiste) oraz Bartosza Piwowara (kontuzja). Do spotkania przystąpiliśmy niezwykle skoncentrowani próbując raz po raz forsować defensywę gospodarzy, ci z kolei próbowali się odgryzać kontratakami i strzałami z dystansu. Swoją przewagę dokumentujemy golem Jakuba Szmidta z rzutu karnego w 33 minucie, po uprzednim faulu na Grzegorzu Kuźniku, którego rywal po serii zwodów powala na murawę. Wcześniej po zderzeniu z bramkarzem przed polem karnym nasz napastnik ucierpiał, z kolei goalkeeper gospodarzy musiał opuścić plac gry. Była jeszcze niewykorzystana sytuacja Grzegorza Kuźnika, który zaatakował blok obronny rywali przy próbie wyprowadzenia piłki, ale oddany przez niego strzał minął prawy słupek bramki. Z kolej napastnik gospodarzy w najgroźniejszej sytuacji posłał piłkę w boczną siatkę po prawej ręce Wojciecha Kołka. Pierwszą połowę kończymy na najmniejszym z możliwych prowadzeniu.

W drugiej odsłonie mecz niewiele się zmienił. Mimo, że pogoda nie rozpieszczała to zziębniętym kibicom co chwilę nasza drużyna fundowała gorące emocje pod bramką miejscowych. Główka Nikodema Madeji czy nieuznany gol Jakuba Szmidta to tylko niektóre z tych sytuacji. Sporo ożywienia w nasze poczynania ofensywne wniósł Kacper Kudyba: raz piłkę po jego strzale wybił obrońca miejscowych, innym razem w sytuacji sam na sam obronił bramkarz, a po dobitce piłka ostemplowała słupek świątyni LKS Gardawice.
Podsumowując sobotni występ to drużyna włożyła w ten mecz mnóstwo wysiłku, a każdy z zawodników zostawił tego popołudnia sporo zdrowia. Odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo, byliśmy na pewno o tę jedną bramkę lepsi, a nasz blok obronny po raz kolejny zagrał “na zero” z tyłu. Umacniamy się w ten sposób na 5 lokacie w ligowej tabeli. Wielkie brawa !!

Dziękujemy kibicom za liczny udział i doping mimo niesprzyjającej aury. Zapraszamy na kolejne spotkanie – w najbliższą sobotę (27.04, godz. 12:00) zmierzymy się przy P7 z bezpośrednim sąsiadem w tabeli zespołem Znicza Jankowice.


Wyniki pozostałych meczy 21 kolejki
Ogrodnik Cielmice (Tychy) – Unia Bieruń Stary 2:3
Znicz Jankowice – LKS Wisła Wielka 2:2
Czułowianka Tychy – GTS Bojszowy 1:5
Leśnik Kobiór – Krupiński Suszec 0:3
LKS Studzienice – Siódemka Tychy 0:2
LKS Łąka (k. Pszczyny) – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 1:2
LKS Woszczyce (Orzesze) – Fortuna Wyry 1:4


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

V Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – SOKÓŁ WOLA 0:9
21.04.2024, godz. 10:00
ul. Wolności 106, Rudołtowice

Bramki: Ryszard Kasprzycki x2, Mateusz Larysz x2, Bartosz Foltyn, Miłosz Niesyto, Bartosz Wrona, Mateusz Szczotka, samobójcza

Podrażnieni pechowym remisem w Miedźnej podopieczni trenera Rafała Kuli urządzili sobie strzelecki popis w meczu w Rudołtowicach aplikując rywalom aż 9 goli. Gra naszego bezpośredniego zaplecza pierwszej drużyny cieszy i mamy nadzieje ma wykorzystanie tego potencjału już w niedalekiej przyszłości.