PODSUMOWANIE WEEKENDU (25-26 maj)

I takie weekendy to my lubimy, weekendy kiedy nasze drużyny odnoszą komplet zwycięstw. Seniorzy pokonują lidera naszej ligi GKS Krupiński Suszec, juniorzy gromią LKS Rudołtowice-Ćwiklice, a trampkarze dedykują niedzielne zwycięstwo z UKS Warszowice swoim mamom. Zapraszamy do podsumowania rozgrywek w mijający weekend.


Klasa A – 27 kolejka
SOKÓŁ WOLA – GKS Krupiński Suszec 1:0 (1:0)
25.05.2024, godz. 11:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Adrian Sosna, 13 min. (bezpośrednio z rzutu rożnego)

Skład: Kołek – Janosz, Madeja, Kula (84″ Niesyto Miłosz), Jucha – Opołka, Czempas (90′ Kasprzycki), Sosna, Szmidt – Kudyba (90′ Foltyn), Kuźnik (75′ Śmieja)
Rez: Kruczyński, Niesyto Filip, Kubeczko

Żółte kartki: Szmidt, Opołka, Jucha
Obsada sędziowska: Konieczny Dawid – Rosa Damian, Ryguła Tomasz
Widzów: 150
Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=F05J4SH8Tkk
Galeria: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=100039408371909&set=a.1225813692075565
Tabela: http://www.90minut.pl/liga/1/liga13283.html


Na pojedynek z liderem wyszliśmy bez Adama Ryszki (kontuzja w meczu z Bojszowami), Tomasza Porczyńskiego (kartki) oraz Jakuba Maroszka (ślub). Początek spotkania był rozważny w naszym wykonaniu, a 13 minuta okazała się szczęśliwa wtedy bowiem strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego bramkarza przyjezdnych zaskoczył Adrian Sosna zdobywając swoją kolejną bramkę w sezonie. Goście próbowali szybko doprowadzić do wyrównania i po kilku minutach mieli do tego znakomitą okazję, ale w pojedynku z napastnikiem GKS-u udaną interwencją popisał się Wojciech Kołek. Z kolei najdogodniejszą okazję do podwyższenia wyniku miał Kacper Kudyba, ale w sytuacji sam na sam doświadczony goalkeeper z Suszca skrócił kąt naszemu strzelcowi i piłka wylądowała w jego rękach. Na przerwę schodzimy więc z najniższym z możliwych prowadzeniem.

W drugiej odsłonie meczu konsekwentnie pilnujemy, aby nie stracić gola. W kilku sytuacjach rywal stwarza zagrożenie pod naszą bramką – w szczególności ze stałych fragmentów gry, ale linia defensywna wespół z Wojciechem Kołkiem spisuje się bez zarzutów. Najgroźniejszą okazję do podwyższenia wyniku mamy w końcówce spotkania, ale strzał z 5 metra Kacpra Kudyby po dograniu po ziemi piłki z prawej flanki przez Tomasza Śmieję broni jakimś cudem Skrocki. Chwilę później strzał Marcina Opołki z dystansu minimalnie mija okienko bramki drużyny z Suszca. W doliczonym czasie gry czerwoną kartką (druga żółta) otrzymuje zawodnik przyjezdnych, a chwilę później sędzia kończy pojedynek. Zdobyte 3 punkty wobec porażki KS Siódemka Tychy z LKS Wisła Wielka pozwalają nam przesunąć się na 5 pozycję w tabeli. Zwycięstwo w tym spotkaniu drużyna dedykuje trenerowi Mirosławowi Madeji, który kilka dni wcześniej obchodził swoje 49 urodziny.

Dziękujemy kibicom za liczny doping pomimo nietypowej pory tego spotkania.


Pozostałe wyniki meczów 27 kolejki:
GTS Bojszowy – Unia Bieruń Stary 0:3
LKS Wisła Wielka – Siódemka Tychy 2:0
Ogrodnik Cielmice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:2
Znicz Jankowice – Fortuna Wyry 2:5
LKS Gardawice – LKS Woszczyce 1:0
Czułowianka Tychy – LKS Łąka 0:1
Leśnik Kobiór – LKS Studzienice 2:5


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

V Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
SOKÓŁ WOLA – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 9:1 (5:1)
25.05.2024, godz. 14.30
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki: Bartosz Watoła x4, Mateusz Szczotka x2, Karol Zimnol, Bartosz Foltyn, Miłosz Niesyto

Mimo, że to goście objęli szybko prowadzenie, to nasza drużyna nic sobie z tego nie robiła i po prostu grała swoje. Już w pierwszej odsłonie podopieczni trenera Rafała Kuli zaaplikowali rywalom 5 bramek, a po przerwie dorzucili kolejne 4 gole. Zasłużone zwycięstwo, gratulacje !


IV liga okręgowa C1 Trampkarz “C1/C2” Grupa 1
UKS Warszowice – SOKÓŁ WOLA 3:5 (1:3)
26.05.2024, godz. 10:00
ul. Cieszyńska 2, Warszowice

Bramki: Wiktor Twardziak x2, Szymon Śmieja, Oskar Pietras, Mikołaj Larysz

Zupełnie inaczej niż starsi koledzy rozpoczęli swoje spotkanie w Warszowicach trampkarze, którzy w pierwszych 23 minutach zaaplikowali rywalom aż 3 gole. Wkrótce jednak bramką odpowiedzieli miejscowi i pierwsza połowa kończy się rezultatem 1:3. Co więcej na początku drugiej odsłony UKS zdobywa kontaktowego gola. Na szczęście kolejne 2 trafienia są dziełem podopiecznych trenera Wojciecha Opołki, a przeciwnikowi udaje się tylko zmniejszyć rozmiary porażki w końcówce spotkania. Wielkie brawa za kolejny bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych najmłodszych zawodników.