OSTATKI NA P7 I OSTATNI MECZ RAFAŁA KULI

W najlepszy z możliwych sposób bo wysokim zwycięstwem 6:2 nad LKS Rudołtowice-Ćwiklice pożegnała drużyna Rafała Kulę w sobotnie popołudnie w ostatnim meczu sezonu przy P7. W przerwie meczu przeprowadziliśmy zbiórkę na pomoc rodzinie naszego kolegi Jakuba Szmidt, która ucierpiała w pożarze domu. Jak zwykle żółto-czarna społeczność stanęła na wysokości zadania – dziękujemy bardzo za ten gest oraz Wasze wsparcie w całym sezonie 2023/24.


Klasa A – 27 kolejka
SOKÓŁ WOLA – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 6:2 (2:1)
08.06.2024, godz. 11:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Adrian Sosna, 3 min. (asysta Kacper Kudyba)
2:0 – Kacper Kudyba, 8 min (asysta Adrian Sosna)
2:1 – Vadym Stets, 45 min /+3
3:1 – Adrian Sosna, 53 min. (rzut wolny)
4:1 – Kacper Kudyba, 72 min. (asysta Adrian Sosna)
4:2 – Adam Tendera, 89 min. (rzut karny)
5:2 – Adrian Sosna, 90 min. (asysta Tomasz Śmieja)
6:2 – Tomasz Porczyński, 90 min. /+2

Skład: Maroszek – Jucha, Niesyto Filip (73′ Piwowar), Madeja (83′ Morkisz), Kula (66′ Kasprzycki) – Opołka (50′ Śmieja), Sosna, Porczyński, Miłosz Niesyto – Szmidt (17′ Janosz), Kacper Kudyba
Rez: Kruczyński, Kubeczko, Wróbel

Żółte kartki: Madeja, Kasprzycki
Obsada sędziowska: Konieczny Dawid – Ryguła Tomasz, Bielecki Nikodem
Widzów: 150
Materiał filmowy: https://www.youtube.com/watch?v=ZgJGBvMlLq8
Tabela: http://www.90minut.pl/liga/1/liga13283.html


Mecz rozpoczął się od uroczystości podziękowań dla Rafała Kuli dla którego był to ostatni występ w koszulce z herbem Sokoła na piersi. Nasz zawodnik (rocznik 1988) przez kilkanaście lat rozegrał ponad 400 spotkań w żółto-czarnych barwach. Świętowania czas dalszy nastąpił już w 3 min. kiedy Adrian Sosna po dograniu piłki przez Kacpra Kudybę umieścił ją po raz pierwszy w bramce gości. Ten sam duet wypracował również kolejnego gola w 8 min., tym razem podawał Adrian Sosna, a akcję w sytuacji sam na sam sfinalizował Kacper Kudyba. W 13 minucie meczu tuż przy linii końcowej boiska o piłkę próbował zawalczyć Jakub Szmidt, niestety przy pojedynku z obrońcą gości upadł tak nieszczęśliwie, że doszło do złamania z przemieszczeniem kości w nadgarstku i musiał opuścić boisko na noszach. Goście rzadko przedostawali się pod nasze pole karne, nie mniej jednak w dwóch sytuacjach w ostatniej chwili niebezpieczeństwo zażegnała nasza linia defensywy wespół z Jakubem Maroszkiem. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry na techniczny strzał zza linii pola karnego zdecydował się Vadym Stets i ustalił wynik pierwszej odsłony.

Po przerwie Sokół próbował zdobyć kolejne bramki by odskoczyć przeciwnikowi. Gola na 3:1 zdobył Adrian Sosna, który uderzył z rzutu wolnego z okolic narożnika szesnastki w światło bramki gości i w zamieszaniu “po tzw. koźle” piłka zatrzymała się dopiero w bramce LKS Rudołtowice-Ćwiklice. Kolejnej bramki Adrianowi Sośnie pozazdrościł Kacper Kudyba i w 72 min. po podaniu tego pierwszego podwyższył na 4:1. Kiedy goście w 89 min. z rzutu karnego zmniejszyli rozmiary porażki na 2:4 wydawało się, że takim właśnie wynikiem zakończy się sobotni pojedynek. Nic bardziej mylnego: w 90 min. kolejnego gola dorzuca Adrian Sosna (asystował Tomasz Śmieja) i kompletuje hat-tricka. W doliczonym czasie gry z nieporozumienia defensora i bramkarza przyjezdnych skorzystał Tomasz Porczyński i po tym jak umieszcza futbolówkę w siatce arbiter kończy ostatnie spotkanie sezonu 2023/24 przy P7.

Przez całe spotkanie Sokół był drużyną wyraźnie lepszą, konsekwentnie realizującą założenia taktyczne i dążącą do zdobycia kolejnych goli. W tym spotkaniu różnica miejsc w tabeli pomiędzy obiema ekipami odzwierciedliła przebieg spotkania. Komplet punktów zapewnił nam awans na 4 pozycje w lidze. Zespół LKS Rudołtowice-Ćwiklice pozostaje w grze o pozostanie w szeregach Klasy A.
Jakubowi Szmidt życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, a zgromadzonej publiczności dziękujemy za wsparcie w trybun. Zbiórka w przerwie meczu osiągnęła kwotę 1 422,16 złotych oraz 60 eurocentów, całość środków została przekazana rodzinie Szmidt w imieniu której serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Protokół z otwarcia puszek do wglądu w sekretariacie klubu.
W ostatnim akcencie rudny wiosennej w najbliższą środę (12 czerwca, godz. 18:00) juniorzy młodsi naszego klubu rozegrają przy P7 spotkanie z JUW-e Jaroszowice. Ewentualna wygrana zapewni podopiecznym trenera Rafała Kuli mistrzostwo V Ligi Podokręgu Tychy. Powodzenia !!
Pierwsza drużyna w sobotę 15.06 uda się na ostatni mecz sezonu do Wyr by walczyć ze zmierzającą po awans do Ligi Okręgowej drużyną tamtejszej Fortuny.


Pozostałe wyniki meczów 29 kolejki:
Krupiński Suszec – Unia Bieruń Stary 4:0
GTS Bojszowy – Siódemka Tychy 0:0
LKS Wisła Wielka – Fortuna Wyry; 9 czerwca, 17:00
Ogrodnik Cielmice – LKS Woszczyce (nie odbył się)
Znicz Jankowice – LKS Łąka 5:0
LKS Gardawice – LKS Studzienice 4:4
Czułowianka Tychy – Leśnik Kobiór; 9 czerwca, 17:00


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

V Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
SOKÓŁ WOLA – JUWe Jaroszowice
12.06.2024, godz. 18:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Po serii wysokich wygranych: 9:1 z LKS Rudołtowice-Ćwiklice oraz 16:0 z OKS ZET Tychy w swoim ostatnim spotkaniu sezonu podopieczni trenera Rafała Kuli podejmować będą zespół JUW-e Jaroszowice zajmujący 3 pozycję w tabeli. W pierwszym meczu młode Sokoły wygrały 3:2, liczymy że i tym razem dopiszą do swojego dorobku komplet punktów stawiając tym samym pieczęć na mistrzostwie ligi. Życzymy powodzenia !!