Sensacja, sensacja!! W 10-tkę Lider nie straszny. Komplet zwycięstw Naszych drużyn. (27.10. – 28.10.)

Sensacja stała się faktem, Sokół wygrywa 1:0 z Liderem AKS Mikołów. Bezradność siły ofensywnej AKS Mikołów w starciu z dobrze dysponowaną defensywą Naszego zespołu. Wygrana z liderem to nie jedyna podniosła chwila spotkania, swoją przygodę z piłką kończy wieloletni gracz i ostoja defensywy Sokoła Łukasz Grabowiecki, oraz kilka debiutów na boisku. Nasze zespoły zanotowały komplet zwycięstw w ten weekend, czekamy częściej na takie weekendy.

Już dawno nie oglądaliśmy takich spotkań, w sobotnie popołudnie można było poczuć atmosferę jak na dawnym boisku Sokoła przy ul. Międzyrzeckiej. Na boisko w Woli przyjechał lider AKS Mikołów. Spotkanie rozpoczęło się od pożegnania Łukasza Grabowieckiego dla, którego było to ostatnie spotkanie w jego karierze. W pierwszym składzie zespołu mogliśmy zobaczyć kilku debiutantów 16-letniego Szymona Pukasa jak i Łukasza Bilińskiego. W początkowej fazie meczu spotkanie toczyło się w środkowej części boiska. Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy zepchnęli zespół gości do defensywy. Po kilku ciekawych akcjach Naszego zespołu obudzili się również gości, którzy również zaczęli atakować. W 42 minucie czerwoną kartką został ukarany Grzegorz Kuźnik i od tego momentu musieliśmy grać w 10-tkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie Nasz zespół cofnął się delikatnie licząc na wyprowadzanie skutecznych kontr. Zespół z Mikołowa przejął dominację nad posiadaniem piłki lecz to Nasz zespół był zdecydowanie groźniejszy pod bramką gości. W 72 minucie zespół Sokoła zdobywa bramkę za sprawą duetu Mateusz Lendzion – Jakub Krawczyk, w którym Lendzion podaje prostopadle do Krawczyka, a ten wykańcza akcję naszego zespołu. Od tego momentu AKS Mikołów zaczął mocniej zagrażać bramce Naszego zespołu, po jednej z akcji mikołowian piłka odbiła się od poprzeczki z zatańczyła na linii ale B. Koczy zdążył wybić piłkę nim wpadła ona do bramki. W końcówce spotkania Nasz zespół dobrze utrzymywał się przy piłce na połowie rywala, przeprowadzając jeszcze kilka groźnych akcji, ale wyników nie uległ już zmianie. Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu zawodników Naszego zespołu.

Wielkie podziękowania składamy Łukaszowi Grabowieckiemu, który ostatni raz przybrał Nasze barwy i dzielnie poprowadził Nasz zespół do zwycięstwa. Łukasz WIELKIE DZIĘKUJEMY ZA TE LATA SPĘDZONE W KLUBIE!!!!!

Klasa Okręgowa “Zina” Grupa 1
LKS Sokół Wola 1:0 (0:0) AKS Mikołów
27.10.2018 godz. 14:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Skład LKS Sokół Wola:

W. Kołek – P. Wyrobek, Ł. Grabowiecki, R. Kula, J. Jucha – B. Koczy, Sz. Pukas (56 min. A. Stawowy) – M. Lendzion (76 min. J. Faruga), Ł. Biliński (68 min. T. Porczyński), G. Kuźnik – J. Krawczyk (90 min. F. Niesyto)

1:0 – J. Krawczyk, 72 min.

Skrót meczu:

Sezon dla zawodników Trampkarzy zbliża się ku końcowi, spotkanie z Polonią Łaziska było przedostatnim spotkaniem w ramach rozgrywek ligowych. Piłkarze Naszego zespołu zdominowali zespół gości o kilka klas.

Trampkarz Młodszy C2
LKS Sokół Wola 6:1 Polonia Łaziska Górne
28.10.2018 09:00
ul. Różana 25, Wola

A. Haratyk – K. Ogórek, W. Stalmach, M. Jaranowski – M. Rozmus, K. Jurczak, N. Tomala, K. Jackowski, K. Tomala – J. Jeleń, A. Maliszak

Bramki:

2x J. Jeleń, 2x K. Jackowski, A. Maliszak, N. Tomala

Kilka bramek:

Więcej informacji wkrótce.

Kolejna wygrana Naszych zawodników w lidze Juniora Starszego. Tym razem pokonanym zespołem został LKS Goczałkowice, mecz rozgrywany był w trudnych warunkach pogodowych, ale Nasz zespół pokazał, że nie stanowi to dla niego żadnego problemu.