Mecz sparingowy u siebie

Przed nami ostatni mecz sparingowy w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2019/20. Jest to zarazem pierwsze spotkanie, które nasza drużyna rozegra na własnym stadionie – rywalem OKS ZET Tychy. Mecz zaplanowany jest na najbliższą sobotę 7 marca na godz. 13:30.

Nasz najbliższy przeciwnik to przedstawiciel klasy A Podokręgu Tychy, klub powstał w 1997 roku, dysponuje bardzo ładnym obiektem w sąsiedztwie jeziora Paprocany. Aktualnie w tabeli popularna ZET-ka zajmuje 2 miejsce tuż za GTS Bojszowy z 36 punktami na koncie (12 wygranych, 3 porażki). Na ten moment najwyższy poziom rozgrywkowy na którym drużyna występowała to klasa okręgowa – sezon 2016/17. W drużynie tej grali na koniec swojej przygody z piłka między innymi: Krzysztof Bizacki, Bartosz Karwan, Mariusz Masternak.

Na pewno każdy kibic wolańskiego Sokoła słysząc “ZET Tychy” ma w pamięci fantastyczną bramkę dającą naszej drużynie “zwycięski” remis 2:2 i awans do klasy okręgowej w sezonie 2014/15. Po “soczystym” uderzeniu Łukasza Grabowieckiego już w doliczonym czasie gry (94 minuta) pozbawiliśmy w ten sposób awansu naszego bezpośredniego rywala wyprzedzając go na samym finiszu o 3 punkty. Dla przypomnienia – link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=YjkWm8mOwYE.

W ramach rozgrywek klasy A Podokręgu Tychy mecze pomiędzy naszymi drużynami kończyły się następującymi rezultatami:
Sezon 2014/2015: Sokół Wola : OKS ZET Tychy 1:2 (dom) oraz 2:2 (wyjazd)
Sezon 2004/2005: Sokół Wola : OKS ZET Tychy 4:2 (dom) oraz 2:2 (wyjazd)

Zapraszamy na stadion Sokoła w najbliższą sobotę mając nadzieję, że ostatni mecz sparingowy pokaże oblicze drużyny dobrze przygotowanej do rundy wiosennej.