Podsumowanie sezonu skatowego 2020 – 2021

Z powodu pandemii sezon rozgrywkowy 2020-2021 został połączony.
Finalnie w rozgrywkach ligowych drużyny Sokoła Wola zajęły kolejno:
I LIGA  – 17 miejsce,
IV liga – 12 miejsce.

Ale po kolei  …….

11 stycznia 2020 roku rozegrany został w Suchej Beskidzkiej Finał Mistrzostw Okręgu Tychy. Drużynę z Woli reprezentowali: Stanisław Klenczar (miejsce 5), Czesław Buczkowski (6), Bogdan Stawowy (7), Leonardo Sitko (11), Wiktor Noras (13), Eugeniusz Rozmus (16). W klasyfikacji Turnieju o Puchar Prezesów Okręgu Tychy lokaty były następujące: 2. Leonardo Sitko; 8. Czesław Buczkowski; 9. Stanisław Klenczar; 18. Eugeniusz Rozmus; 24. Wiktor Noras; 28. Stawowy Bogdan (sklasyfikowano 43 graczy).
25 stycznia 2020 na zjeździe Zarządu Okręgu X kadencji Stanisław Klenczar został wybrany Prezesem.  
W lutym rozegrano Drużynowy Puchar Okręgu Tychy z udziałem 24 ekip. Drużyny Sokoła zajęły kolejno miejsca 8 i 18. Zwyciężył KS Cieszyn-Filar, miejsce 2 – SK Wyry, miejsce 3 – LKS Miedźna.
W dniu 15 marca rozgrywki PZSkat zostały przerwane z powodu pandemii.
Po zniesieniu obostrzeń w październiku 2020 roku przeprowadzono Grand Prix Okręgu Tychy w którym zwyciężył Marek Lotawiec. Pozotałe lokaty naszych zawodników: 11 – Czesław Buczkowski, 18 – Stanisław Klenczar, 40 – Janosz Emanuel.

Foto: Finaliści GPO O/Tychy 2020: w środku zwycięzca Marek Lotawiec, obok: Ryszard Lazar (MIFAMA Mikołów) oraz Ireneusz Piecha (OSP Lędziny)

W klasyfikacji ogólnej Grand Prix Polski na rok 2020 najwyższe miejsce (11) z zawodników Sokoła zajął Czesław Buczkowski, dalsze lokaty: 36. Wiktor Noras; 57. Leonardo Sitko; 82. Stanisław Klenczar; 120. Stawowy Bogdan; 136. Marek Niesyto II; 213. Marek Lotawiec; 230. Błażej Kubeczko; 267. Janosz Emanuel; 273. Wacław Foryś; 277. Eugeniusz Rozmus; 350. Alojzy Wybrańczyk. Sklasyfikowano łącznie 380 zawodników.

Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek na rok 2020: Eugeniusz Rozmus, Stanisław Rozmus, Stanisław Klenczar, Wacław Foryś, Bogdan Stawowy (kapitan I drużyny), Andrzej Przegendza, Błażej Kubeczko, Marek Lotawiec, Wiktor Noras, Leonardo Sitko, Robert Ryguła, Czesław Buczkowski (kapitan II drużyny), Henryk Kula, Alojzy Wybrańczyk, Emanuel Janosz, Marek Niesyto II.

Z końcem roku z powodu wycofania się z rozgrywek drużyny LKS Miedźna sekcję z Woli zasiliło czterech nowych graczy, są to: Piotr Stalmach, Jan Klekot, Eugeniusz Morkisz i Janusz Morkisz.

Mocnym uderzeniem rok 2021 zaczął Stanisław Klenczar, który w II Zimowych Mistrzostwach o Puchar Burmistrza Pszczyny rozegranych w lutym w Ustroniu zajął miejsce na najniższym stopniu podium.
W zawodach Drużynowego Pucharu Okręgu Tychy I-sza drużyna Sokoła Wola zajęła 3 miejsce, drużyna II uplasowała się na miejscu 19.

Foto: Drużyna Sokoła Wola po zajęciu 3 miejsca w Drużynowym Pucharze Podokręgu Tychy

7 marca 2021 roku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Tychy. Zwycięzcą został Stanisław Klenczar, miejsce 3 zajął Marek Lotawiec, na pozycji 11 uplasował się Czesław Buczkowski.
We wrześniu 2021 roku w Gilowicach podczas ceremonii otwarcia Indywidualnych Mistrzostw Polski Stanisław Klenczar został uhonorowany złotą odznaką Polskiego Związku Skatowego, a w październiku 2021 roku w rozegranym Grand Prix Okręgu Tychy zajął pierwsze miejsce. Dwa tygodnie później w Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu Tychy Marek Lotawiec został wicemistrzem.

Niestety podczas ostatniego sezonu rozgrywkowego odeszli do Pana: Leonardo Sitko (2020) oraz Stanisław Ligenza (2021).

Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek – stan na 7 listopada 2021: Rozmus Eugeniusz, Rozmus Stanisław, Klenczar Stanisław, Foryś Wacław, Stawowy Bodgan, Przegendza Andrzej, Kubeczko Błażej, Lotawiec Marek, Noras Wiktor, Ryguła Robert, Buczkowski Czesław, Kula Henryk, Wybrańczyk Henryk, Janosz Emanuel, Morkisz Janusz, Klekot Jan, Morkisz Eugeniusz, Stalmach Piotr.