Komplet punktów został na P7

Po niedzielnej potyczce na Pszczyńskiej 7 pierwsza drużyna dopisała kolejne 3 “oczka” do swojego dorobku i przesunęła się na 3 lokatę w tabeli. Ze zmiennym szczęściem zagrała młodzież: juniorzy co prawda pewnie pokonali w Piasku drużynę Czarnych, natomiast trampkarze dość pechowo przegrali u siebie z UKS Warszowice.


Klasa A Podokręg Tychy – 4 kolejka
SOKÓŁ WOLA – Leśnik Grodno Kobiór 2:0 (1:0)
03.09.2023, godz. 17:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Bramki:
1:0 – Dawid Czempas (asysta Jakub Jucha), 28 min.
2:0 – Adrian Sosna (rzut wolny), 80 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Kołek – Morkisz, Madeja, Niesyto Filip (75′ Opołka) – Jucha, Kula (65′ Kudyba Karol), Ryszka, Janosz – Faruga (30′ Szmidt), Czempas (85′ Niesyto Miłosz) – Sosna
Rez: Maroszek, Piwowar, Porczyński, Kubeczko
Żółte kartki: Czempas, Ryszka, Niesyto Miłosz
Obsada sędziowska: Kołodziej Artur – Zawiśliński Jacek, Celder Andrzej
Widzów: 250


Początek meczu to próby sforsowania defensywy Leśnika przez drużynę Sokoła, niestety niezbyt skuteczne. Wraz z upływem czasu gry radziliśmy sobie jednak coraz to śmielej pod bramką rywali. Najlepsza okazję do zadania premierowego ciosu miał Miłosz Janosz jednak nie trafił on czysto piłki po płaskim dograniu w pole bramkowe. I gdy wydawało się, że pierwsza osłona zakończy się rezultatem bezbramkowym idealnie na głowę Dawida Czempasa dośrodkował z prawej strony Jakub Jucha, a uderzenie tego pierwszego było na tyle mocne i precyzyjne, że piłka zatrzepotała w siatce bramki Leśnika. Tym samym do szatni drużyna Sokoła udała się z najmniejszą zaliczką bramkową.

Pierwsze 15 minut drugiej odsłony to zdecydowanie bardziej śmiałe ataki drużyny gości, nie mniej jednak nie stworzyli oni sobie jakiś dogodnych okazji pod bramką Wojciecha Kołka, a cała defensywa Sokoła spisywał się bez zarzutu. Grę Sokoła ożywiło na pewno wejście Karola Kudyby, który w kilka minut po pojawieniu się na boisku dwukrotnie znajdywał się w sytuacji “sam na sam” z bramkarzem, niestety za każdym razem zabrakło centymetrów by futbolówka minęła młodego goalkeepera gości. Swoją okazję miał również Jakub Szmidt, lecz i tym razem piłka zatrzymała się w rękach bramkarza Kobiórzan. Mecz “zamknął” pięknym uderzeniem w samo okienko bramki przyjezdnych Adrian Sosna, który z niezwykłą precyzją wykorzystał rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Po tym golu goście nie podjęli już prób zmiany wyniku i mogliśmy dopisać pierwsze 3 oczka w tym sezonie w meczach przy Pszczyńskiej 7, notując przy okazji awans na 3 miejsce w tabeli.

W najbliższą środę (06.09 godz. 17:00) zagramy w Tychach z beniaminkiem ligi – zespołem Czułowianki, w sobotę (09.09 godz 17:00) zmierzymy się w kolejnym meczu na Pszczyńskiej 7 z zespołem LKS Gardawice.
Serdecznie zapraszamy do wspierania naszej drużyny w tych pojedynkach.


MECZE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

IV Liga Okręgowa Junior Młodszy B1
Czarni Piasek – LKS SOKÓŁ WOLA 0:3
02.09.2023, godz. 11:00
ul. Słowackiego 22, Piasek
Bramki: Ryszard Kasprzycki – x2, Bartosz Foltyn

Drużyna trenera Rafała Kuli odniosła zdecydowane zwycięstwo w pierwszym meczu tego sezonu, nie mniej jednak skuteczność tego dnia nie była atutem Sokolików. Niewykorzystany rzut karny – strzał w słupek oraz mnóstwo szans pod bramką rywali spowodowały, że drużyna Czarnych odnotowała “najniższy wymiar kary”. Liczymy, że w następnej kolejce drużyna poprawi skuteczność i z meczu na mecz będzie notować postęp w grze.


IV Liga Okręgowa Trampkarz Młodszy C2
LKS SOKÓŁ WOLA – UKS Warszowice 0:1
03.09.2023, godz. 9:00
ul. Pszczyńska 7, Wola

Podopieczni Wojciecha Opołki wcale nie musieli przegrać inauguracyjnego spotkania przy P7. Bramkę stracili przy próbie wyprowadzania piłki od swojej bramki, w drugiej odsłonie natomiast stworzyli sporo dogodnych sytuacji pod bramką gości, nie mniej jednak brakowało precyzji w wykończeniu akcji. Usprawiedliwieniem dla zawodników na pewno jest fakt, że wielu z nich dopiero pierwszy raz zagrało na pełnowymiarowym placu gry stąd też czasem brakowało przeglądu pola i przede wszystkim precyzji. Jak mawiają “pierwsze koty za płoty”, więc czekamy na inauguracyjne zwycięstwo naszych trampkarzy.


POZOSTAŁE WYNIKI MECZÓW KLASY A – 4 KOLEJKA
Unia Bieruń Stary – Znicz Jankowice 2:2
Ogrodnik Cielmice – LKS Gardawice 3:0
LKS Wisła Wielka – Czułowianka 1:1
GTS Bojszowy – LKS Studzienice 3:2
Krupiński Suszec – LKS Łąka 3:2
Siódemka Tychy – LKS Woszczyce 3:2
LKS Rudołtowice-Ćwiklice – Fortuna Wyry 2:4