WYGRANA W CZUŁOWIE DAJE POZYCJĘ LIDERA

Najstarsi kibice obu drużyn nie potrafili sobie przypomnieć kiedy ostatnio oba zespoły grały przeciwko sobie i nic w tym dziwnego bo w kronikach prowadzonych przez Podokręg Tychy wydanych z okazji jego 40 lecia powstania obejmujących rozgrywki od sezonu 1976/77 do 2014/15 widać, że oba zespoły grały w zupełnie innych ligach w tym okresie. Pierwsze historyczne starcie w dniu 6 września 2023 roku zakończyło się wygraną Sokoła i na tym zakończmy dywagacje z cyklu “Z archiwum X”. Środowe zwycięstwo sprawiło, że nasza drużyna objęła prowadzenie w ligowej tabeli.


Klasa A Podokręg Tychy – 5 kolejka
UKS Czułowianka Tychy – SOKÓŁ WOLA 0:2 (0:1)
06.09.2023, godz. 17:00
ul. Katowicka 241, Tychy

Bramki:
0:1 – Adrian Sosna (asysta Jakub Szmidt po krótkim rozegraniu rzutu wolnego pośredniego), 17 min.
0:2 – Adrian Sosna (rzut karny), 51 min.

Skład LKS Sokół Wola:
Maroszek – Morkisz (78′ Piwowar), Ryszka, Niesyto Filip – Jucha, Sosna, Niesyto Miłosz (46′ Madeja), Janosz, Kudyba Karol – Czempas, Szmidt (85′ Porczyński)
Rez: Kołek, Kwaśniewski
Żółte kartki: Czempas, Morkisz
Obsada sędziowska: Kołodziej Artur – Badura Natan, Bąk Wiktor
Widzów: 70


W początkowej fazie meczu obie drużyny wzajemnie “badały się” i nie mieliśmy okazji oglądać jakiś huraganowych ataków czy spięć pod którąś z bramek. W 17 minucie spotkania sędzia główny Pan Artur Kołodziej odgwizdał rzut wolny pośredni w odległości 14 m od bramki rywali za złapanie piłki przez bramkarza po zagraniu własnego obrońcy. Krótkie podanie Jakuba Szmidta do Adriana Sosny i ten znajduje lukę pomiędzy gęsto ustawionymi w polu karnym zawodnikami i umieszcza piłkę po raz pierwszy w bramce zespołu UKS Czułowianka. W pierwszej odsłonie mieliśmy jeszcze dwie dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku: najpierw Jakub Szmidt ruszył od połowy boiska i znalazł się oko w oko przed bramkarzem rywali, ale ten skutecznie wyłuskał piłkę spod jego nóg. Później powtórzył swój wyczyn broniąc w podobnej sytuacji strzał Adriana Sosny. Gospodarze próbowali się odgrażać strzałami z dalszej odległości, ale doskonale spisywał się debiutujący w bramce Sokoła – Jakub Maroszek. Na przerwę schodzimy więc z najmniejszym z możliwych prowadzeń.

Drugą połowę ochoczo rozpoczęli gospodarze chcąc doprowadzić do wyrównania. Napotykali jednak na szybkie kontry Sokoła, szczególnie dawała znać o sobie nasza prawa flanka, gdy do akcji włączał się Jakub Jucha. W jednym z ataków odważnie wszedł on w pole karne zespołu z Czułowa i przy próbie wyłożenia piłki partnerom znajdującym się w polu bramkowym został sfaulowany przez obrońce miejscowej drużyny. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym strzałem niezawodny Adrian Sosna. Przy dwubramkowej zaliczce zaczęło się “pilnowanie” wyniku przez zespół Sokoła i choć gospodarze próbowali sforsować naszą defensywę to kończyło się co najwyżej na rzutach rożnych i kilku wolnych. Zielono-błekitni mieli też dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale w jednej z nich napastnik pomylił się w sytuacji sam na sam posyłając piłkę obok bramki, a w kolejnej strzał oraz dobitkę zablokował Jakub Maroszek do spółki z jednym z obrońców. W ostatnich minutach spotkania bramkarz rywali “wypluł” piłkę przed siebie po strzale z rzutu wolnego Adriana Sosny z czego skrzętnie skorzystał Tomasz Porczyński, który zaledwie kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry i umieścił futbolówkę w siatce. Arbiter słusznie zasygnalizował spalonego i gola nie uznał, po czym kilka chwil później zagwizdał po raz ostatni. Mimo sporego osłabienia kadrowego (Kacper Kudyba, Jakub Faruga, Rafał Kula, Tomasz Śmieja) udało nam się zdobyć komplet punktów z dobrze poukładanym zespołem na trudnym terenie za co drużynie należą się słowa uznania.

Wyniki innych meczów sprawiły, że objęliśmy pozycję lidera tabeli. Kolejny mecz rozegramy w najbliższą sobotę (09.09 godz. 17.00) na P7 przeciwko LKS Gardawice, które to zanotowały dziś pierwszy komplet punktów w tym sezonie wygrywając u siebie z Wisłą Wielką 1:0.

Serdecznie dziękujemy naszym kibicom za liczny udział i doping, zapraszamy w sobotę na P7.


POZOSTAŁE WYNIKI MECZÓW KLASY A – 5 KOLEJKA

Fortuna Wyry – Unia Bieruń Stary 1:3
LKS Woszczyce – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 2:0
LKS Łąka – Siódemka Tychy 5:1
LKS Studzienice – Krupiński Suszec 0:1
Leśnik Kobiór – GTS Bojszowy 0:3
LKS Gardawice – LKS Wisła Wielka 1:0
Znicz Jankowice – Ogrodnik Cielmice 1:2